دکتر رضایی؛ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

دکتر رضایی؛ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

تصویر ثابت

اسلاید شو

دکتر رضایی؛ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر
گروه تالیفی دکتر رضایی(انتشارات هنگام هنر)، متشکل از برگزیدگان و فارغ التحصیلان رشته های هنری است. هر کدام از مولفان و مدرسان این گروه، خود از نفرات تک رقمی سالهای گذشته بوده و سالها در زمینه کنکور هنر سابقه تألیف و تدریس دارند. نتیجه این تخصص گرایی بیشترین رتبه تک رقمی در بین تمامی رشته های هنری از جمله سینما، ادبیات نمایشی، بازیگری، کارگردانی، رادیو، گرافیک، نقاشی، پژوهش هنر، هنر اسلامی، طراحی پارچه و لباس و ... است.

ویژگی بارز منابع ما، امکان مشاوره رایگان با مولفین کتب بعد از تهیه بسته های آموزشی است. مولفین و مدرسین ما هم در زمینه تئوری و هم در زمینه عملی اعم از بازیگری، فیلمسازی، طراحی، و ... فعالیت دارند.

دکتر مهدی رضایی؛ مدرس کنکور دکتری هنر و ناظر گروه تألیف و تدریس
مولف بیش از 40 مقاله از سال 1382 تا کنون و 6 کتاب علمی در حوزه اسطوره،هنر ایران، داستان و مولف کتب و جزوات کنکوری
دکتر نسا جودی؛ مولف کتب تاریخ هنر ایران، هنر و تمدن اسلامی، دانستنی های هنری، فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان
استاد معین محبعلیان؛ مدرس تافل و زبان عمومی و تخصصی کنکور هنر


سام ایزدی: کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه هنر و مولف کتب دکتری تئاتر و ارشد کارگردانی
علی اکبر رنجبر: رتبه دو کنکور ارشد 96 و مولف کتاب مبانی نظری سینما و بررسی و نقد آثار سینمایی و مدرس کلاسهای حضوری
وحید رجبی: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه تهران و دانشجوی دکتری هنر. مولف کتاب بررسی و نقد آثار سینمایی
اسماعیل سلیمی؛ مولف کتاب هنرهای دستی و سیر تحول آن
ندا لاهوتی: کارشناس ارشد دانشگاه هنر و مولف کتاب نقد هنری و ادبی
عسگر سوری؛ کارشناسی ارشد موسیقی دانشگاه تهران. مولف کتاب مبانی نظری موسیقی ایرانی


و ...


کانال تلگرامی ما
honarkonkur@

mehdirezaei.art آی دی اینستاگرام ما

تلفن مشاوره

66564890
66120762
09109999644

پیوندها
بسته های آموزشی
پیوندهای روزانه

منابع کنکور دکترای هنر سراسری (کنکور آزاد از سال 95 با سراسری ادغام شده و کسانی که می خواهند در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند هم باید در کنکور سراسری شرکت نمایند)

رتبه 5 سال گذشته هم از داوطلبان موسسه ما بوده است. 

در سال 97 ده نفر از سی نفر نخست کنکور دکتری هنر و دو نفر از ده نفر اول کنکور دکتری تئاتر از داوطلبینی هستند که از بسته های آموزشی غیرحضوری و کلاسهای حضوری ما استفاده نموده اند. طبیعتا داوطلبان بیشتری از ما رتبه خوبی کسب نموده اند ولی به ما اطلاع نداده اند. چون برخی از این دوستان از کتابفروشی های کتب ما را تهیه نموده اند. در ضمن تمام دوستانی که رتبه شان در سایت آمده، تاریخ دقیق خرید و فاکتورشان موجود است.

رتبه 5 سال 96 هم از داوطلبینی است که از خدمات ما استفاده نموده اند. 

ما تنها موسسه ای هستیم که تضمین می دهیم که در کنکور سال آینده در حد رتبه تک رقمی از منابع ما سئوال خواهد آمد. 

و اولین موسسه ای هستیم که منابع دکتری هنر را از اولین دوره تا کنون ارائه می دهیم و هر ساله آنها را به روز می کنیم؛ در حالیکه از منابع سال گذشته مون هم در حد رتبه برتر سئوال اومده.

موسسه ما بیشترین رتبه زیر صد کنکور دکتری سال 1397(که در اسفند 96 برگزار شد) را داشته است و در بین موسسات انتشاراتی دیگر فقط موسسه ما رتبه قبولی زیر 50 داشته است که حدود 15 نفر رتبه زیر 50 داشته ایم.

آدرس ما : تهران. انقلاب . خ کارگر شمالی. بالاتر از تقاطع فاطمی. کوچه مریخ. پلاک 1 واحد 7 (طبقه آخر شرقی)

تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66479428

کانال تلگرامی 

honarkonkur@

تلفن مشاوره

0910-9999-644

 

 نکته مهم درباره مصاحبه(پاسخی به شایعات و شبهات):

متاسفانه برخی از داوطلبین فکر می کنن که چون رزومه بالایی داشتن باید حتما در مرحله مصاحبه اونهارو پذیرش کنن و یا برخی از داوطلبین فکر می کنن که چون رزومه علمی ندارن در مصاحبه رد می شن. امسال ما داوطلبی داشته ایم که رتبه اش بین 40 تا 50 بوده و بدون هیچ مقاله ای در دانشگاه هنر اصفهان قبول شده و داوطلبین زیادی داشته ایم که در حد ده مقاله داشته ولی پذیرش نشده اند. و اما مسأله چیست؟

پذیرش دانشجوی دکتری صدرصد در اختیار استاد است. رتبه فقط مجوزی است برای ورود به مصاحبه؛ در جلسه مصاحبه، اساتیدی که اونجا نشسته اند هر کدام یا اینکه تعدادی از اونها هر کدام یک یا دو دانشجو رو می تونن پذیرش کنن و پذیرش اون دانشجو در اختیار اون استاده. اون استاد هم دانشجویی میخاد که بتونه از حیثیت علمی خود استاد دفاع کنه و کار پژوهشی انجام بده و بتونه مقاله مشترک بده و ... پس ممکنه استادی در یک دانشجو این پتانسیل را ببیند و در دیگری خیر. هرچند یکی مقاله کمتر و دیگری مقالات متعددی داشته باشد. پس بحث پارتی و رابطه به نظر من در 90 درصد پذیرش ها غیرمنطقی است؛

فرمول پذیرش یک چیز ساده است؛ مطالعات، رزومه، توانایی های داوطلب، در راستای نیازهای استاد باشد؛ پس شما باید اساتید یک دانشگاه و حوزه مطالعاتیش را بشناسید و در آن راستا توانایی های خود را معرفی کنید.

اینو من بر اساس تجربیاتم از سال 90 تا کنون نوشته ام و هر کس نقدی بر آن دارد در قسمت نظرات بنویسد. با تشکر؛ رضایی

 زمان ثبت نام و برگزاری کنکور 

کنکور امسال دکتری سراسری و آزاد که در قالب یک کنکور هستش، در اسفند 97 برگزار خواهد شد و ثبت نام هم در آذرماه انجام خواهد گرفت که ما در کانال تلگرامی خود به نشانی honarkonkur@ اطلاع رسانی خواهیم کرد

کنکور دکتری هنر خوشبختانه از سال 96 گرایشی شده است و سال گذشته در گرایشهای مختلفی از جمله ادبیات نمایشی، طراحی لباس، طراحی صنعتی، انیمیشن، گرافیک، نقاشی، هنر اسلامی، پژوهش هنر، تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر ... پذیرش داشتیم که جالب این است که در خیلی از این گرایشها ما پذیرش به صورت بورس خارج از کشور داشتیم. 

لازم به ذکر است که 

 برای رشته های هنری (پژوهش هنر، هنر اسلامی، صنایع دستی، موزه داری، سینما، رادیو، کارگردانی، ادبیات نمایشی، تولید سیما، بازیگری، تهیه کنندگی، عکاسی، نقاشی، ارتباط تصویری، تصویرسازی، تصویر متحرک، طراحی پارچه و لباس، نمایش عروسکی، فرش، طراحی صنعتی، آهنگسازی، نوازندگی ساز جهانی، نوازندگی ساز ایرانی، موسیقی شناسی و ... ) در کنکور دکتری سراسری یک رشته دکتری هنر وجود دارد که عبارت است از :پژوهش هنر

 (تبصره: البته داوطلبان با ارشد کد 1357 می توانند در آزمون مستقل دکتری تئاتر هم شرکت کنند).

برای هیات علمی شدن هم امسال اکثراً دکتری پژوهش هنر یا دانشجوی پژوهش هنر پذیرش کردن.

البته دکتری رشته فلسفه هنر هم هست که داوطلب باید در کنکور دکتری رشته فلسفه شرکت کند و ظرفیت پذیرش آن ده نفر روزانه و ده نفر شبانه است و عملاً رقابت در این رشته برای داوطلبین هنر(فقط با مدرک ارشد فلسفه هنر بچه های هنری می تونن شرکت کنن) بسیار سخت است. چون تمام سوالات در حد دکتری فلسفه است و رقبای شما هم همگی فلسفه خوانده اند و رقابت بسیار سنگینی است ولی قطعا قبولی محال نیست. ولی  قبولی در رشته پژوهش هنر برای ارشد تمام رشته های هنری یکسان است. 

 

ظرفیت کنکور دکتری پژوهش هنر اعلام شد و نکته قابل توجه نسبت به سال گذشته، کم شدن گرایشهای خاص در کنکور دکتری پژوهش هنر امسال بود. طبیعتاً کنکور امسال نسبت به سال گذشته، جابجایی رتبه کمتری در قبولی نهایی خواهد داشت. استثنائات این مورد، دو دانشگاه الزهرا و شاهد هستند؛ چرا که دانشگاه الزهرا فقط داوطلب خانم پذیرش می کند و عملاً رتبه داوطلبان دختر در بدبینانه ترین حالت نصف می شود. دانشگاه شاهد هم گزینش و مصاحبه عقیدتی برگزار خواهد کرد که ظاهراً همه داوطلبان با این مورد موافق نیستند و طبیعتاً دانشگاه هم در زمینه عقیدتی با همه داوطلبان موافق نیست.  

نکات مشاوره ای در زیر خواهد آمد.

نکات زیر نظر شخصی من است بر اساس تجربه سالهای گذشته و طبیعتاً استثناء هم در مواردی که ذکر خواهد شد وجود خواهد داشت. از جمله استثنائات:

  • -  بوده اند که بدون مدرک زبان در بهترین دانشگاهها پذیرش شده اند.

  • - بوده اند که با رتبه بالا پذیرش شده اند.

  • - بوده اند که بدون مقاله پذیرش شده اند.

  • ولی همانطور که عرض شد اینها استثناء بوده اند؛ این موارد را نداشته اند ولی طبیعتاً طبق نظر مصاحبه کننده موارد نمره آور و متقاعدکننده ای داشته اند.

بسیار مهم: اولویت انتخاب رشته و دانشگاه در سازمان سنجش مهم نیست ولی برای دانشگاهها مهم است، پس به جای اینکه از بهترین دانشگاهها شروع به انتخاب کردن کنید، از بهترین شانس های خود شروع کنید. چون معمولا در روز مصاحبه از شما می پرسند که این دانشگاه انتخاب چندمتان بوده(هر چند خودشان می دانند) و شما با دلایل علمی و منطقی آنها را متقاعد کنید(مثلا علاقمندی خود را به حوزه مطالعاتی یک استاد از دانشگاه مزبور مطرح نمایید). یه وقت نگین خب رتبه م در حد این دانشگاه بوده!!

1) رتبه بسیار در مصاحبه تأثیرگذار است.

هرچند که پذیرش و دعوت به مصاحبه و رتبه بندی بر اساس نمره تراز محاسبه خواهد شد، ولی در روز مصاحبه از شما رتبه تان پرسیده می شود و طبیعتا هر دانشگاهی سعی دارد که رتبه های برتر را پذیرش کند مگر اینکه رتبه برتر آنقد ضعیف(از نظر مصاحبه کنندگان به هر دلیلی حتی دلایل ناعادلانه) باشد که نهایتاً در دانشگاههای درجه دو و یا حتی اصلاً پذیرش نشود؛ کما اینکه در سالهای گذشته ما رتبه های تک رقمی بسیاری داشته ایم که یا اصلاً پذیرش نشده اند و یا در شهرستان پذیرش شده اند. پس رتبه هم در مصاحبه امتیازآور است مگر اینکه صاحب رتبه در مصاحبه گند!! بزند(گند زدن در مبحثی در ادامه توضیح داده خواهد شد).

رتبه تأثیر روانی مثبتی بر مصاحبه کنندگان دارد و قطعا دانشجویی که رتبه برتری دارد تلاش بیشتری کرده(خواه با مطالعه بیشتر و خواه با انتخاب منابع صحیح که آن هم ناشی از تلاش و وسواس او بوده که موسسه ما امسال یک نمونه از این داوطلبین را داشت که با حسابگری دقیق فقط به مطالعه درس هنر و تمدن اسلامی پرداخت و نهایتاً توانست رتبه 24 را کسب نماید).

  

شانس قبولی در گرایش پژوهش هنر و هنر اسلامی برای داوطلبین با پایۀ(منظور مقاطع قبلی یعنی کارشناسی و ارشد است) پژوهش هنر، باستان شناسی، هنر اسلامی، صنایع دستی، نقاشی، گرافیک و معماری بسیار بیشتر از دیگر گرایشهاست. داوطلبینی که ارشد سینما و رادیو و انیمیشن و .... دارند در دانشگاههای شهرستان شانس کمتری برای پژوهش هنر و هنر اسلامی دارند ولی در دانشگاه تهران و هنر تهران شانس خواهند داشت، چون اساتیدی هستند که در این گرایشها تخصص دارند(و طبیعتا از بین رتبه های برتر پذیرش خواهند کرد)، اگر لیسانس های مرتبطی دارند، بر لیسانسشون در جلسه مصاحبه تأکید کنند.

یک نکته: کتاب ساختگی چاپ نکنید یا بعبارتی پایان نامه تان را به کتاب های ساختگی در انتشارات غیر هنری چاپ نکنید چرا که نه تنها برای شما امتیاز ندارد، بلکه تأثیر سوء دارد. هر داوطلبی که سال گذشته پایان نامه اش را به چاپ رسانده و در ملاقات با من کتابش را به همراه داشته، به صوری بودن کتابش اشاره کرده ام. سالهای گذشته هم مصاحبه کنندگان در دانشگاهها به صوری بودن کتب داوطلبان با تمسخر اشاره کرده اند. پس با چاپ کتب صوری فقط خودتان را گول می زنید. ساختار کتاب با ساختار پایان نامه بسیار فرق دارد؛ از عنوان تا چیدمان مطالب. به سختی می توان پایان نامه ای را به کتاب تبدیل کرد که ردپای چارچوب پایان نامه در آن نباشد.

ظرفیت دکتری پژوهش هنر سال 1397

بورسیه خارج از کشور : دو نفر: یک نفر با گرایش طراحی صنعتی(دانشگاه بوعلی سینا همدان) و یک نفر با گرایش گرافیک(دانشگاه تربیت مدرس).

در این دو کدرشته محل، طبیعتاً فقط داوطلبانی با پایۀ گرافیک و طراحی صنعتی شانس دارند و حتی آخرین نفر مجاز به بورسیه با پایۀ گرافیک و طراحی صنعتی شانس پذیرفته شدن را دارد.

 

روزانه فقط ویژه خواهران: پنج نفر در دانشگاه الزهرا با گرایش پژوهش هنر

از آنجا که دانشگاه الزهرا فقط داوطلبین خانم را پذیرش می کند در نتیجه شانس خواهران حداقل دو برابر می شود. البته خب برخی از خواهران هم با فضای دانشگاه الزهرا موافق نیستند و ممکنه اصلاً این دانشگاه را انتخاب نمایند.

روزانه مشترک بین خواهران و برادران: 39 نفر

روزانه شهر تهران (بدون احتساب دانشگاه شاهد که موارد خاص دارد): 17 نفر (10 نفر پژوهش هنر و 7 نفر هنر اسلامی در دو گرایش که فرق چندانی با هم ندارند).

در این دانشگاهها معمولاً رتبه های برتر پذیرش می شوند و کمتر موردی می توان یافت که بالاتر از رتبه 30 در این چند کد رشته محل پذیرش شده باشند. در این کدرشته محل ها تنوع گرایشی وجود دارد و طبیعتاً همه داوطبین شانس قبولی دارند ولی کفه ترازو به نفع داوطلبان با ارشد پژوهش هنر، هنر اسلامی بیشتر است.

روزانه شهر تهران با موارد خاص(دانشگاه شاهد): 11 نفر (6 نفر پژوهش هنر و 5 نفر هنر اسلامی)

طبیعتا اولویت پذیرش با داوطلبین ارزشی است. تعریف داوطلب ارزشی از دید دانشگاه شاهد در اطلاعیه این دانشگاه آمده است.

روزانه شهرستان: 11 نفر: دانشگاه هنر اصفهان 5 نفر پژوهش هنر . دانشگاه هنر اسلامی تبریز 6 نفر هنراسلامی

دانشگاه هنر اصفهان دانشگاه بهتری است و تنوع پذیرش در گرایشات مختلف را داراست.

دانشگاه تبریز هم بیشتر سعی در پذیرش داوطلبین ارزشی دارد و تأکید بر هنر اسلامی است. دانشجوی هنر اسلامی باید ظاهر اسلامی داشته باشد. پس به این نکته توجه نمایید.

نوبت دوم ویژه خواهران: یک نفر در دانشگاه الزهرا

نوبت دوم: 18 نفر

نوبت دوم شهر تهران: 7 نفر

نوبت دوم شهر تهران با موارد خاص: 11 نفر

پردیس خودگردان: 12 نفر( 5 نفر پردیس دانشگاه هنر در کرج و 7 نفر پردیس دانشگاه تهران در کیش  

 

در مصاحبه چگونه باشید:

1) مصاحبه کنندگان از پیش تعیین شده اند و از بین آنها(با توجه به ظرفیت پذیرش آن کدرشته محل) یک یا دو نفر یا حداکثر به تعداد ظرفیت پذیرش حق رأی خواهند داشت؛ ساده تر بگیم: یک نفر از اونها می خواهد یک دانشجو از بین مصاحبه کنندگان پذیرش کند که در راستای اهداف مطالعاتی او باشد. اگر توانا باشید اون یک نفر رو اقناع خواهید کرد. ممکن است اون یک نفر اصلاً از شما حتی سئوال هم نپرسد ولی از لحظه ورود تا خروج و در طی پرسش هایی که همکارانش از شما سئوال می پرسند، زیر نظر او هستید. معمولاً دانشگاه تهران در مصاحبه با همه داوطلبین برخورد خوبی دارد و همه داوطلبین بعد از جلسه مصاحبه خود را پذیرفته شده می دانند.  

2) خودتان باشید و لباس رسمی و مرتب بپوشید. ظاهر مرتب بسیار در جلب توجه و اقناع مصاحبه کنندگان تأثیر خواهد داشت. خواهران خیلی مرتب، سعی در اقناع بیش از حد مصاحبه کنندگان نداشته باشید.

3) سوابق تحصیلی و آموزشی و پژوهشی خود را مرتب و کلاسه بندی شده در پوشه ای قرار دهید و طوری تنظیم کنید که هر مدرکی از شما خواسته شد سریعاً تحویل دهید که این نشان از نظم و دقت نظر شما خواهد داشت. معمولاً به ترتیب از شما مدارک مقاطع قبلی، ریز نمرات، مقالات و افتخارات و مدرک زبان خواسته خواهد شد.

4- از زبان گفتیم در مورد قبل؛ سعی کنید مدرک زبان بگیرید. تلاش کنید حتی اگر نمره کسب نکنید ، زبانتان تقویت خواهد شد و در روز مصاحبه که باید زبان بخونین و ترجمه کنید با مشکل کمی برخورد خواهید کرد.

5- سعی کنید مصاحبه کنندگان هر دانشگاه را شناسایی و حوزه مطالعاتی شان را بشناسید و بر آن اساس مطالعه نمایید و پروپوزال خود را بنویسید. پروپوزالی بنویسید که بتوانید از آن دفاع کنید.

6- هر موردی سقفی از نمره دارد؛ یعنی تعداد مقالات همایشی حداکثری دارد؛ ولی تعداد بیشتر مقاله دید مثبتی ایجاد می کند. اما کتاب نتیجه عکس دارد. کتاب کنکوری اگر داردید بیشتر از سه مورد را ارائه ندهید. مگر می شود داوطلبی با سن شما بیشتر از 5 کتاب علمی داشته باشد در زمینه تألیف؟!!!!!؟؟ ترجمه و نمایشنامه و ... موردی در تعداد ندارد.

7- از تعداد بالای مقالات و در کل غنای رزومه تان غره نشوید. غرور پاشنه آشیل شما در مصاحبه است.

8- در مصاحبه عصبانی نشوید تحت هیچ شرایطی، حتی اگر تحقیر شدین؛ معمولاً افرادی از کارکنان آموزش دانشگاه هستند که با وارد کردن ایراداتی از جمله طول مدت تحصیلتون و نمرات پایین سعی در برهم زدن تمرکزتان دارد.

9- حتماً نظریات معاصر و نظریات متأخر هنر را مطالعه فرمایید. بسیار مهم است. لزومی به تکرار منابع و مطالب کنکوری ندارید چون یا مسلط هستید یا دست و پا شکسته از پسش برخواهید آمد. مطالب و تئوری های جدید هنری را مطالعه فرمایید.

10- از سفارش دادن مقاله به موسساتی که در میدان انقلاب فعال هستند جداً پرهیز نمایید. اون مجلات به گفتۀ اون موسسات آی اس آی، نه تنها امتیاز ندارند، بلکه جعلی هستند و فقط باعث آبروریزی در روز مصاحبه خواهد شد. داشته ایم پارسال که مقاله نداشته اند و قبول شده اند؛ پس به هر قیمتی سعی در تهیه مقاله نکنید. خودتان را تقویت کنید از لحاظ علمی.

11- رساله کارشناسی ارشدتان اگر ایرادی دارد خودتان اون ایراد را رفع و یا بر آن تسلط داشته باشین چرا که معمولاً از رساله ارشدتان سئوال خواهد شد و اگر ایراد و ضعفی داشته باشد به شما یادآوری خواهد شد.

جالب توجه اینکه  پژوهش هنر گرایشی شده و در گرایشهای طراحی لباس(با گرایش طراحی با نرم افزار) طراحی صنعتی(با چند گرایش کیف و کفش و اسباب بازی، طراحی تعاملی، طراحی و مدیریت، طراحی و نوآوری، طراحی مالی،) انیمیشن(با گرایشهای طراحی بازی، تصویرسازی و تبلیغات)، گرایش ادبیات نمایشی، گرایش انیمیشن و سینما، گرایش نقاشی مدرن، گرایش شیشه، چندرسانه ای، گرافیک، دانشجو می پذیرند و جالب اینکه همه اینها بورس خارج از کشور هستند و این عالیه.

پس رقابت در هر یک از گرایشهای زیر فقط برای داوطلبان همان گرایش است. یعنی طبیعتا کسی با فوق لیسانس سینما نمی تواند در گرایش طراحی پارچه انتخاب رشته نماید. و همچنین ممکن است داوطلبی با فوق لیسانس طراحی لباس رتبه اش در پژوهش هنر در کنکور دکتری 150 باشد ولی این داوطلب در بین داوطلبان با ارشد طراحی لباس رتبه یک کسب کرده باشد.

سیستم گرایشی اعمال شده در بعضی کد رشته های امسال که اکثراً هم بورسیه خارج از کشور هستند یک فرصت استثنایی برای داوطلبان همان رشته است که ممکن است در سالهای آینده تکرار نشود.

پس فرصت را غنیمت شمرید.

#مشاوره¬_دکتری_هنر؛
 اهمیت و اعتبار دانشگاهها به ترتیب اولویت
1-  دانشگاه تهران
مصاحبه کنندگان دانشگاه تهران:** یعقوب آژند.* بلخاری. جلال ستاری. گودرزی. کفشچیان
. نکته: مصاحبه دو رشته پژوهش و تطبیقی معمولاا در قالب یک مصاحبه انجام می پذیرد.
2-  دانشگاه هنر تهران
مصاحبه کنندگان دانشگاه هنر: مازیار. بنی اردلان. داداشی و حسینی، نظری، جعفری و ....

3-   تربیت مدرس
مصاحبه کنندگان: **شایسته فر، ***حسنوند، *خزایی. *افهمی. * فهیمی فر و ...
4-  دانشگاه الزهرا
5-  دانشگاه شاهد
6-  دانشگاه هنر اصفهان
بهار مختاریان،
7-  دانشگاه هنر اسلامی تبریز
مصاحبه کنندگان اصلی: دکتر مهدی محمدزاده. پیربابایی و ...

اهمیت سه گرایش موجود دکتری هنر به ترتیب اولویت:
1-  پژوهش هنر
2-  تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی
3-  هنرهای اسلامی
پس در انتخاب رشته و دانشگاه، هر دوی این موارد را در نظر داشته باشین، اگر مشکل مالی ندارید، شبانه دانشگاه تهران به مراتب بر روزانه شهرستان اولویت دارد.
در شبانه یا نوبت دوم، نصف مبلغ شهریه را دانشگاه پرداخت می کند و بعد از فارغ التحصیلی بصورت اقساطی مسترد خواهید نمود. با این نرخ تورم و قیمت دلار 4 سال دیگر هم این 4 میلیون ارزشی ندارد که شما می خواهید بصورت اقساطی پرداخت نمایید. پس شبانه دانشگاه تهران گزینه خوبی می تواند باشد.
نکته ای در مورد سابقه تدریس: اگر درسی را در دانشگاه تدریس می کنین بر اون درس مسلط باشین. مثلاً سال گذشته کسی جامعه شناسی هنر در دانشگاه تدریس می کرد و ازش پرسیدن مهمترین شخصی که در ایران در زمینه جامعه شناسی هنر تدریس می کنه و صاحبنظره کیه؟ یا چند کتاب در این زمینه میگن و از شما می پرسند که خوندین یا خیر.

 

 

ترتیب ایده آل پیشنهادی انتخاب رشته دکتری برای رتبه های زیر 40 (اگر رزومه و قدرت بیان و میزان تسلط به زبان انگلیسی دارید. اگر اینارو ندارین خصوصی پیام بدین تا با هم مشورت کنیم)

- دانشگاه تهران. روزانه. پژوهش هنر

- دانشگاه هنر تهران. روزانه. پژوهش هنر

- دانشگاه تربیت مدرس. روزانه. پژوهش هنر

- دانشگاه الزهرا(ویژه خواهران) روزانه. پژوهش هنر

- دانشگاه شاهد تهران. روزانه. پژوهش هنر.

- دانشگاه تهران. روزانه. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

- دانشگاه هنر تهران. روزانه. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

- دانشگاه شاهد تهران. روزانه.. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

- دانشگاه تربیت مدرس: هنرهای اسلامی. روزانه.

- دانشگاه تهران. نوبت دوم. پژوهش هنر. (برای  کسانی که توان پرداخت شهریه دارن می تونه ششمین گزینه باشه در بدترین حالت)

- دانشگاه هنر اصفهان. پژوهش هنر. روزانه

- دانشگاه هنر تهران. نوبت دوم. پژوهش هنر(کسانی که وضعیت مالی خوبی ندارن می تونن شبانه ها رو بعد از تمام روزانه های شهرستان بزنن)

 - دانشگاه هنر اسلامی تبریز. هنرهای اسلامی.

-دانشگاه الزهرا. نوبت دوم. پژوهش هنر

- دانشگاه شاهد تهران. نوبت دوم. پژوهش هنر

- دانشگاه تهران. نوبت دوم. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

- دانشگاه هنر تهران.نوبت دوم. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

- دانشگاه شاهد تهران. نوبت دوم. تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

تبصره یک: اگر احساس می کنید در دانشگاهی شانس بیشتری دارید و رتبه تون 20 به بالا است، اون دانشگاهی که شانس دارین رو اول بزنین. و رزومه استادان و حوزه کاریشونو مطالعه کنید.

تبصره دو: پروپوزال را خودتان بنویسید و بر موضوعی که مطرح کرده اید مسلط شوید و پیشینه تحقیقش را مطالعه و حتما عنوان دقیق و علمیی برای آن انتخاب کنید؛ در انتخاب تمام واژگان عنوان دقت نمایید. از واژه بررسی در عنوان استفاده نکنید.  

تبصره سه: مقالاتی که در میدان انقلاب نوشته می شوند همگی تقلبی هستند و مصاحبه کنندگان کاملا به این قضیه واقفند.

تبصره سه: پایان نامه تان را به کتاب صوری در انتشاراتی غیرمعتبر چاپ نکنید.

تبصره سه: پروپوزال را خودتان بنویسید. حتما قبلش یک کتاب روش تحقیق بخوانید و انواع ارجاع دهی را هم بدانید.

تبصره چهار: نظریه های جدید هنری را مطالعه کنید.

تبصره پنج: همه شمایی که با ما صحبت کردین اگر خودتان باشید قطعا نمره مصاحبه را کسب خواهید کرد. ادا در نیاورید و اصلا دروغ نگویید و اگر جواب سئوالی را نمی دانید سعی در جواب دادن حدسی نکنید که اکثراً اشتباه از آب در خواهد آمد. بگویید: نمی دانم.

تبصره شش: اساتید دنبال دانشجویی هستند که وبال گردنشان نشود و بتواند مقاله بنویسد و کتاب ترجمه کند. پس فن بیان در مصاحبه بسیار مهم است. مغرور هم نباشید. همه رتبه های زیر 40 شانس دانشگاه تهران را دارین.

تبصره شش: دیروز داوطلبی گفت من 9 تا مقاله دارم؛ عرض کردم کجا چاپ کردین؟ گفت: تازه فرستادم هنوز جوابش نیومده. این قضیه را در جلسه مصاحبه اصلاً مطرح نکنید. هر چی چاپ کردین و اکسپت گرفتین یا در همایش ارائه دادین فقط ارائه بدین.

تبصره هفت: اگر تعداد کتب کنکوری زیاد دارید، بیشتر از دو مورد ارائه ندهید.

 

 

 
 

مشاوره رایگان: 09109999644

تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66479428

 

 

تاثیر آزمون تستی 50 درصد و مصاحبه 50 درصد است. ولی طبیعتاً برای ورود به مصاحبه باید رتبه لازم را کسب نمایید و تنها راه ورود به مصاحبه نمره کتبی و تراز بالا است. نمره کتبی خود در مصاحبه و نگرش اساتید بسیار موثر است. برای مصاحبه مقاله علمی پژوهشی و توانایی دانشجو بسیار مهم است. در نگارش مقالات علمی پژوهشی و تبدیل پایان نامه خود به کتاب هم ما به شما مشاوره لازم را خواهیم داد.

 

313

الف) زبان انگلیسی با ضریب 1

ب) استعداد تحصیلی با ضریب 1

ج) دروس پایه شامل:

۱- تاریخ هنر ایران و جهان با ضریب 4

 ۲- هنر و تمدن اسلامی با ضریب 4

پس در کسب رتبه و تراز بالا دروس تخصصی اهمیت بسیار بالایی دارند به نحوی که اگر داوطلبی در دروس تخصصی درصد بالای 50 کسب نماید بدون شک رتبه ای زیر 5 کسب خواهد نمود. یعنی از 90 سئوال شما 45 سئوال را پاسخ دهید. 

نکته اساسی: ما تضمین می دهیم که در حد رتبه تک رقمی از بسته آموزشی ای که ما در اختیارتان قرار خواهیم داد سئوال مطرح خواهد شد. اگر در حد رتبه تک رقمی سئوال از جزوات ما نیاید تمام هزینه را به شما برمی گردانیم(رتبه 5 سال 96 از منابع ما استفاده کرده اند و با 45 درصد تخصصی که زده اند پذیرفته شده اند).  

314

گرایش های کنکور دکتری هنر در سال 1396 عبارت بودند از: 

۱) پژوهش هنر

۲) تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

3) حکمت هنر های دینی

4) طراحی لباس

4) انیمیشن

5) ادبیات نمایشی

6)تئاتر(البته از سال 97 کنکور دکتری تئاتر مجزا برگزار می شود و فقط کسانی که ارشد کارگردانی و ادبیات نمایشی دارن می تونن شرکت کنن)

7) نقاشی

8) طراحی صنعتی

9) چندرسانه ای

10)انیمیشن و سینما

11) گرافیک

315

تمامی رشته‌های هنر، باستان‌شناسی، فرهنگ و زبان‌های باستانی، ایران‌شناسی

تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66479428

تلفن مشاوره

09109999644

 

 بسته دکتری پژوهش هنر سراسری ما  که زیر نظر دکتر رضایی تدوین شده است، شامل موارد زیر است:

 

1-  تاریخ هنر ایران و جهان تالیف دکتر جودی و استاد رجبی ویرایش اردیبهشت 1396

دانلود نمونه جزوه تاریخ هنر ایران و جهان 

دانلود صفخات اولیه کتاب   تاریخ هنر جهان

دانلود صفخات اولیه کتاب   تاریخ هنر ایران

2-  هنر و تمدن اسلامی  تالیف دکتر نسا جودی ویرایش اردیبهشت 1396

دانلود نمونه کتاب هنر و تمدن اسلامی 

صفخات اولیه کتاب  

3- استعداد تحصیلی

                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                     

4-  زبان عمومی

5- کتاب مجموعه آزمونهای دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر سالهای گذشته با پاسخ تشریحی تالیف استاد رضایی(از اولین دوره تا آخرین دوره)

 

جهت دانلود رایگان دفترچه سؤالات چهارگزینه‌ای مجموعه پژوهش هنر؛ شامل گرایش‌های زیر:

۱) پژوهش هنر

۲) تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

چنانچه این فایل را ناقض قوانین و مقررات سایت می دانید، لطفا به ما گزارش دهید.                                                                                                                  

 

 برای تقویت رزومه خود و تبدیل پایان نامه تون به کتاب، یا هر کتابی که داشته باشین با 50 درصد تخفیف نسبت به قیمت معمول بازار به چاپ می رسانیم. ضمن اینکه امتیاز انتشارات ما(هنگام هنر)، ناشر تخصصی هنر بودن است و فقط کتب هنری و داستان و نمایشنامه چاپ می کنیم پس لطفا در ارتباط با کتب غیرهنری پیشنهادی مطرح نفرمایید.

نحوه مصاحبه کنکور دکتری پژوهش هنر چگونه است و چه سوالاتی مطرح می شود؟

 

اهمیت مصاحبه 50درصد و نمره کتبی 50 درصد است. در سالهای گذشته رتبه های تک رقمی داشته ایم که به علت نداشتن مقاله و کتاب و خوب پاسخ ندادن به سئوالات در جلسه مصاحبه اصلا قبول نشده اند و بالعکس داوطلبینی هم داشته ایم که با رتبه های بالای صد و با رزومه خوب روزانه دانشگاههای برتر قبول شده اند.

 سال گذشته بعضی دانشگاهها مثل دانشگاه تهران، آزمون کتبی برگزار کردند برای مرحله دوم و برخی دانشگاهها خیر. 

در جلسه مصاحبه معمولا سئوالاتی مربوط به پایان نامه ارشدتون و موضوعی که قصد دارید برای دکتری روی آن کار کنید پرسیده می شود.

همچنین سئوالات علمی در زمینه های مختلف هنر مطرح می شود و خصوصا مرتبط با مقطع ارشدتون.

زبان انگلیسی از شما پرسیده می شود. یا اینکه کتابی به شما می دهند و می گویند بخوان و ترجمه کن. و یا خودت را به انگلیسی معرفی کن و یا خلاصه پایان نامه ارشدتان را به انگلیسی بگو.

 تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66479428

مقاله علمی پژوهشی بیشترین تاثیر را دارد. چون اساتید می خواهند دانشجویی را پذیرش کنن که بتواند مقالات زیادی بنویسد که برای رزومه دانشگاه و خود آنها هم مفید باشد. پس سعی کنید اساتید را متقاعد کنید که می توانید در مقطع دکتری مقالات زیادی بنویسید. در این مدت باقیمانده تا زمان کنکور تا می توانید مقاله و پذیرش کتاب و مقاله تهیه کنید. مقالات آی اس آی و علمی پژوهشی. رزومه سازی هم نکنین. بیشتر مجلات آی اس آی که در مراکز تدوین مقاله غیرمجاز در میدان انقلاب از آنها نام برده می شود، تقلبی هستند. 

 

 

تلفن مشاور جهت تهیه کتب و جزوات و مشاوره مقاله و رزومه تحصیلی 

تلفن تهیه منابع: 

0910-9999-644

021-66479428

کانال تلگرامی ما 

honarkonkur@

 

 

آزمون بدون کنکور دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

آزمون مرحله ای دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

آمادگی آزمون دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

انتخاب رشته دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

تکمیل ظرفیت دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

ثبت نام آزمون دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

جزوات دکترا پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

جزوات دکتری

جزوات دکتری دانشگاه تهران پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

دانلود رایگان منابع آزمون دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

درصد قبولی دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

دکتری بدون کنکورپژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

رتبه 1 دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

رتبه برای قبولی در دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

روش تست زنی بدون معلومات دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

مشاوره رایگان آزمون دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

منابع دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

کارنامه قبولی دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">