دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

تصویر ثابت

اسلاید شو

دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر
گروه تالیفی دکتر رضایی(انتشارات هنگام هنر)، متشکل از برگزیدگان و فارغ التحصیلان رشته های هنری است. هر کدام از مولفان و مدرسان این گروه، خود از نفرات تک رقمی سالهای گذشته بوده و سالها در زمینه کنکور هنر سابقه تألیف و تدریس دارند. نتیجه این تخصص گرایی بیشترین رتبه تک رقمی در بین تمامی رشته های هنری از جمله سینما، ادبیات نمایشی، بازیگری، کارگردانی، رادیو، گرافیک، نقاشی، پژوهش هنر، هنر اسلامی، طراحی پارچه و لباس و ... است.

ویژگی بارز منابع ما، امکان مشاوره رایگان با مولفین کتب بعد از تهیه بسته های آموزشی است. مولفین و مدرسین ما هم در زمینه تئوری و هم در زمینه عملی اعم از بازیگری، فیلمسازی، طراحی، و ... فعالیت دارند.

دکتر مهدی رضایی؛ مدرس کنکور دکتری هنر و ناظر گروه تألیف و تدریس
مولف بیش از 40 مقاله از سال 1382 تا کنون و 6 کتاب علمی در حوزه اسطوره،هنر ایران، داستان و مولف کتب و جزوات کنکوری
دکتر نسا جودی؛ مولف کتب تاریخ هنر ایران، هنر و تمدن اسلامی، دانستنی های هنری، فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان
استاد معین محبعلیان؛ مدرس تافل و زبان عمومی و تخصصی کنکور هنر


سام ایزدی: کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه هنر و مولف کتب دکتری تئاتر و ارشد کارگردانی
علی اکبر رنجبر: رتبه دو کنکور ارشد 96 و مولف کتاب مبانی نظری سینما و بررسی و نقد آثار سینمایی و مدرس کلاسهای حضوری
وحید رجبی: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه تهران و دانشجوی دکتری هنر. مولف کتاب بررسی و نقد آثار سینمایی
اسماعیل سلیمی؛ مولف کتاب هنرهای دستی و سیر تحول آن
ندا لاهوتی: کارشناس ارشد دانشگاه هنر و مولف کتاب نقد هنری و ادبی
عسگر سوری؛ کارشناسی ارشد موسیقی دانشگاه تهران. مولف کتاب مبانی نظری موسیقی ایرانی


و ...


کانال تلگرامی ما
honarkonkur@

mehdirezaei.art آی دی اینستاگرام ما

تلفن مشاوره

۰۲۱۶۶۴۷۹۴۲۸

09109999644

پیوندها
بسته های آموزشی
پیوندهای روزانه

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما

پاسخ به سئوال پرتکرار: با هر لیسانسی می توانید در کنکور ارشد رشته سینما شرکت نمایید. تمام افراد زیر که عکسشان به عنوان قبولی آمده است، لیسانسشون هنر نبوده است و توانسته اند با منابع تضمینی ما رتبه های تکرقمی کسب نموده و نهایتاَ در بهترین دانشگاهها پذیرفته شده اند. 

نکته : دانشگاه آزاد، کارشناسی ارشد سینما ندارد. 

اسامی برخی رتبه های زیر ۱۰۰ استفاده کننده از منابع موسسه ما در کارشناسی ارشد رشته سینما ۴۰۰ 

 زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ : ۱۶ تا ۲۳ آذرماه - زمان برگزاری آزمون : ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

توصیه می شود که برای اطلاع از اخبار کنکور و ... حتما در کانال تلگرامی ما عضو شوید. 

کانال تلگرامی ما honarkonkur@

اطلاعات کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما:

رشته سینما یکی از 7 رشته موجود در کد رشته امتحانی 1357 کنکور کارشناسی ارشد سراسری است که مجموعه هنرهای نمایشی و سینما نام دارد. در دانشگاه آزاد رشته سینما در مقطع کارشناسی ارشد تا سال 1399 نداشته است.

فارغ التحصیلان رشته ارشد سینما کارگردان سینما، منتقد و مدرس دانشگاه و مدارس می شوند. پس علاقمندان به کارگردانی در سینما باید رشته سینما را انتخاب نمایند. 

با هر لیسانسی می توانید در کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما شرکت نمایید و معمولاً هرساله 70 درصد پذیرفته شدگان نهایی رشته سینما، کارشناسی غیرهنر دارند. 

ثبت نام کنکور ارشد سینما در ۱۶ آذر ماه انجام می پذیرد و زمان برگزاری آزمون ۶ یا ۷ خرداد ماه و زمان اعلام نتایج اولیه تیرماه است. کنکور سینما امتحان عملی ندارد و یکی از دلایل پذیرفته شدگان رشته های غیرهنری در این رشته این مساله است و همین مساله باعث بوجود آمدن این شایعه که قرار است آزمون عملی برای رشته سینما ایجاد کنند هر ساله وجود دارد که تا کنون عملی نشده است و تا یک دهه آینده هم عملی نخواهد شد.

کد 1357 به ترتیب شامل رشته های کارگردانی نمایش، سینما، تولید سیما(که فقط مرد پذیرش می کند)، ادبیات نمایشی، بازیگری، تهیه کنندگی تلویزیون و رادیو (شامل دو گرایش به نام تهیه کنندگی و نویسندگی است که تهیه کنندگی بهتره) است. 

داوطلبین کنکور ارشد سینما باید کد رشته 1357 را انتخاب نمایند. این کد رشته دارای 7 رشته است و هر رشته ای ضرایب خاصی داره و برای هر رشته ای فقط باید به درسهایی پاسخ بدین که در اون رشته ضریب دارند. مثلا برای ارشد سینما شما باید به دروس زبان عمومی و تخصصی ، فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان، مبانی نظری سینما، بررسی و نقد آثار سینمایی پاسخ دهد. جواب دادن به دروس دیگر ضرایب در رتبه رشته اصلی تون تاثیری نداره. دفترچه سئوالات این رشته 11 درس دارد که برای سینما باید به 4 درسی که ذکر شد پاسخ دهید. البته اگر وقت اضافه آوردین می تونین به دروس دیگر رشته ها هم پاسخ بدین. سالهای گذشته 90 درصد پذیرفته شدگان رشته های تهیه کنندگی و رادیو داوطلبین رشته سینما بوده اند که با پاسخ دادن به دروس این دو رشته در آنها پذیرفته شده اند. 

 دو ساعت برای پاسخ دادن به سئوالات فرصت دارید. برای اطلاع از نوع سئوالات دفترچه کنکور ارشد سینما را از فایل زیر دانلود نمایید. 

لینک دانلود مستقیم نمونه سئوالات کارشناسی ارشد سینمادریافت

 ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد در گرایش سینما : پذیرش هر دانشگاه در روزانه، شبانه (شهریه تمام دوره حدود 15 میلیون تومان) غیرانتفاعی(شهریه تمام دوره حدود 15 میلیون)، پردیس(شهریه تمام دوره حدود 30 میلیون است) در جدول زیر آمده است. 

کیفیت دانشگاههای سینما برای انتخاب اولویت(بر اساس تجربه های رتبه های برتر سالهای گذشته)

1- دانشگاه تهران(تا رتبه 7)

2- دانشگاه هنر تهران(تا رتبه 20) پردیس دانشگاه هنر تا رتبه 200

3- دانشگاه تربیت مدرس(تا رتبه 26) پردیس دانشگاه مدرس تا رتبه 400

4- دانشگاه سوره(تا رتبه 65)

5- دانشگاه کمال الملک نوشهر(تا رتبه 1100)

6- دانشگاه سپهر اصفهان(تا رتبه 1200)

برنامه درسی ارشد رشته سینما هم از فایل زیر قابل دانلود است

لینک دانلود مستقیم: دریافت

  • طراحان کنکور کارشناسی ارشد سینما:

طراحان سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما اساتید برجسته دانشگاه های تهران، هنر تهران،صدا و سیما و تربیت مدرس به شرح زیر هستند و بدون شک مطالعه تالیفات این اساتید بسیار مفید خواهد بود. 


1- محمد شهبا استاد سینما دانشگاه هنر
2- محسن هاشمی استاد سینما دانشگاه هنر
3- علی روحانی استاد سینما دانشگاه هنر
4- فرشاد فرشته حکمت استاد سینما دانشگاه تهران
5- محمد باقر قهرمانی استاد سینما دانشگاه تهران
6- احمد ضابطی جهرمی استاد سینما دانشگاه صدا و سیما
7- حسن بلخاری استاد سینما دانشگاه تهران

جدول ضرایب کنکور کارشناسی ارشد سینما و هنرهای نمایشی عبارت است از: 

ضرایب_1357_سراسری.jpg (1124×368)

انتشارات هنگام هنر(گروه تالیفی دکتر رضایی) برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما یک بسته آموزشی تدوین کرده است 

 و ما تضمین می دهیم که در حد رتبه تک رقمی در منابعی که ما به صورت بسته آموزشی در اختیارتون قرار می دهیم، سئوال مطرح خواهد شد. تصویر بسته آموزشی ما در زیر آمده است. 

 دروس و جزوات کارشناسی ارشد سینمای پیشنهادی ما عبارتند از: 

آدرس فروشگاه ما: تهران. م انقلاب. خ ۱۲ فروردین. نرسیده به خیابان شهدای ژاندارمری . مجتمع کتاب فروردین. طبقه همکف. واحد ۱۲ - تلفن ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰  و ۰۲۱۶۶۴۷۹۴۲۸

همانطور که در تصویر آمده است: ما برای هر درسی، یک کتاب درسنامه به شما می دهیم که صفر تا صد مطالب کنکور ارشد سینما را از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح، با بیانی ساده و مفهومی به شما آموزش می دهد. در کنار این چهار جلد کتاب، یک کتاب تست هم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت که تست سالهای گذشته از سال ۱۳۸۱ تا کنون با پاسخ تشریحی است. یعنی حدود ۱۹ سال. که هزینه این پنج جلد ۸۷۰ هزار تومان است. 

که فهرست مطالب این کتب را در لینک های زیر می توانید دانلود و مشاهده فرمایید. 

بعضی از داوطلبان مایل به شرکت در آزمونهای آزمایشی هستند. ما در سالهای گذشته برای داوطلبان رشته سینما، آزمون آزمایشی حضوری برگزار می کردیم. ولی به خاطر شیوع ویروس کرونا، برای کنکور ۱۴۰۰، آزمونهای آزمایشی خود را به صورت آنلاین برگزار خواهیم کرد که هزینه 7 مرحله آزمون آزمایشی آنلاین ۳۰۰ هزار تومان است. 

همچنین موسسه ما، در سالهای گذشته، کلاسهای آمادگی کنکور ارشد سینما به صورت حضوری برگزار می کرد که این کلاسها نیز برای کنکور ۱۴۰۰ به صورت آنلاین در نرم افزار اسکایپ برگزار خواهد شد و البته در سر کلاسها نیز همین مطالب کتبی که بهتون می دهیم تدریس می شود و همه کتب هم حفظی هستند و نیاز به کلاس نیست. کلاس برای کسانی مفید است که باید یه زور و اجباری پشت سرشان باشد که بهشون برنامه بده وگرنه تمام رشته های هنری، حفظی هستند و می توانید با خوندن کتب رتبه برتر کسب نمایید. داوطلبی که کارنامه آن را در بالا قرار داده ایم، ساکن شهر اراک بوده و فقط کتب را مطالعه کرده و در آزمونها شرکت نموده است. هزینه کلاس هر درس هم ۹۵۰ هزار تومان است. 

 

نحوه سفارش بسته آموزشی : مراجعه حضوری یا تماس با تلفن های مندرج در سایت(تلفن ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰  و ۰۲۱۶۶۴۷۹۴۲۸) یا سفارش از طریق واتس اپ خط ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰

آدرس خود را در واتس اپ، به خط تلفن شماره ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰ ارسال نمایید. اگر ساکن تهران باشید، بسته آموزشی ظرف نیم ساعت ، با پیک رایگان، به شما تحویل داده خواهد شد و بعد از تحویل، هزینه را واریز می کنید. ولی اگر ساکن شهرستان باشید، باید شماره کارت را از ادمین دریافت نمایید و بعد از واریز وجه، آدرس خود را ارسال نمایید تا براتون با پست رایگان ارسال شود. 
شماره کارت جهت واریز وجه : 

 ۶۰۳۷۶۹۷۵۳۶۵۴۹۹۱۵ به نام نسا جودی. بانک صادرات

آشنایی با دروس کارشناسی ارشد سینما

«زبان عمومی و تخصصی » با ضریب 2

در رشته سینما زبان بسیار تاثیرگذار است. و طبیعتاً کسی که در درس زبان تسلط بیشتری دارد راحتتر از پس آزمون برخواهد آمد ولی در سالهای مختلف داوطلبین بسیاری داشته ایم که رتبه تک رقمی آورده اند ولی زبان را سفید یا منفی زده اند. داوطلبینی که زبان انگلیسی ضعیفی دارند باید در درس فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان جبران نمایند 

لینک دانلود مستقیم نمونه جزوه زبان عمومی و تخصصی هنر : دریافت

« فرهنگ و هنر و ادبیات ایران و جهان » با ضریب 2 

لینک دانلود مستقیم جزوه نمونه درس فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان: دریافت

مبانی نظری سینما با ضریب 3 

درس مبانی نظری سینما برای کنکور ارشد سینما و ادبیات نمایشی درسی بسیار تعیین کننده است؛ این درس در مورد نظریه پردازان و نظریات مرتبط با سینما بوده و درسی مفهومی است که داوطلب باید با یک یا دوبار مطالعه روزنامه وار آن را فهمیده و سپس به مطالعه مفاهیم و حفظ نقل قولهای ذکر شده در کتاب بپردازد. کتاب زیر به شیوه ای ساده این مفاهیم را به شما آموزش می دهد.

لینک دانلود مستقیم جزوه نمونه درس مبانی نظری سینما: دریافت

بررسی و نقد آثار سینمائی با ضریب 3

این درس در ارتباط با تاریخ سینماست. یعنی فیلمهای تاریخ سینمای جهان و ایران را از اولین دستگاههای فیلمبرداری تا کنون مورد بررسی و نقد قرار داده و نقطه عطف های تاریخ سینما و مکاتب مختلف را بررسی و ویژگی های فیلمسازی هر مکتب و فیلمهای هر مکتب و کارگردانان مکاتب خاص یا مستقل را بررسی می کند. مولف کتاب خود از رتبه های تک رقمی سالهای گذشته و فارغ التحصیل رشته سینمای دانشگاه تهران بوده و کتاب زیر حاصل سالها پژوهش ایشان است.

لینک دانلود مستقیم نمونه جزوه درس بررسی و نقد آثار سینمایی: دریافت

در کنار مطالعه کتاب ما ، فیلمهای ذکرشده در کتاب را حتی الامکان ببینید. اگر هارد اکسترنال دارید ما این فیلمها را در اختیارتان خواهیم گذاشت

مجموعه سئوالات سالهای گذشته از اولین دوره تا آخرین دوره را هم می توانید از بسته آموزشی ما تهیه نمایید. معمولا سئوال تکراری زیادی در کنکور مطرح نخواهد شد ولی همانطور که می دانید تست زنی برای تثبیت دانسته ها بسیار مهم است.

 

آزمون بدون کنکور کارشناسی ارشد سینما

آزمون مرحله ای کارشناسی ارشد سینما

آمادگی آزمون کارشناسی ارشد سینما

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سینما

برنامه ریزی ارشد سینما

تاریخ کنکور کارشناسی ارشد سینما

تست ارشد سینما

تست زنی کارشناسی ارشد سینما

تست های کارشناسی ارشد سینما

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سینما

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سینما

جزوات ارشد سینما

جزوات رایگان کارشناسی ارشد سینما

جزوات کارشناسی ارشد دانشگاه تهران سینما

جزوات کارشناسی ارشد سینما

جزوه بررسی و نقد آثار سینمایی

جزوه مبانی نظری سینما الستی

جزوه های کارشناسی ارشد رشته سینما

جزوه کارشناسی ارشد سینما

دانلود تست کارشناسی ارشد سینما

دانلود جزوه کارشناسی ارشد سینما

دانلود رایگان سوالات آزمون های اخیر کارشناسی ارشد سینما

دانلود رایگان منابع آزمون کارشناسی ارشد سینما

دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد سینما

دانلود رایگان کلید سوالات آزمون های اخیر کارشناسی ارشد سینما

دانلود روش تست زنی سینما

درصد قبولی کارشناسی ارشد سینما

درصد لازم برای قبولی سینما دانشگاه تربیت مدرس

درصد لازم برای قبولی سینما دانشگاه تهران

درصد لازم برای قبولی سینما دانشگاه سوره

درصد لازم برای قبولی سینما دانشگاه سپهر اصفهان

درصد لازم برای قبولی سینما دانشگاه هنر

درصدهای کارشناسی ارشد سینما

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد سینما

رتبه 1 کارشناسی ارشد سینما

رتبه برای قبولی در کارشناسی ارشد سینما

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه تربیت مدرس

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه تهران

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه سوره

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه سپهر اصفهان

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه هنر

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه هنرهای زیبا

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه پردیس

رتبه لازم برای قبولی سینما دانشگاه کمال الملک نوشهر

روش تست زنی بدون معلومات کارشناسی ارشد سینما

سرفصل ازمونهای آزمایشی کارشناسی ارشد سینما

سوالات کارشناسی ارشد رایگان سینما

سوالات کنکور کارشناسی ارشد سینما

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد سینما

مشاوره کنکور ارشد رشته سینما

معرفی رشته کارشناسی ارشد سینما

منابع آزمون کارشناسی ارشد سینما

منابع ارشد سینما

منابع رایگان کارشناسی ارشد سینما

منابع کارشناسی ارشد سینما

منابع کلیه گرایش های سینما

منابع کنکور ارشد سینما

منابع کنکور سینما

نتایج آزمون کارشناسی ارشد سینما

نفرات برتر کنکور ارشد سینما

نمونه سوالات ارشد سینما

نمونه کارنامه های ارشد سینما

پاسخنامه ارشد سینما

کارشناسی ارشد بدون کنکورسینما

کارشناسی ارشد سینما

کارنامه قبولی کارشناسی ارشد سینما

کتاب ارشد سینما دانشگاه سراسری و آزاد

کتاب تست سینما

کتاب مبانی نظری سینما رضایی

کتاب های سینما دست دوم

کلاس خصوصی کارشناسی ارشد سینما

کلاس زبان تخصصی ارشد سینما

کلاس های کارشناسی ارشد سینما

کلاس کنکور ارشد سینما

کلاس کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما

کلاسهای آزمون کارشناسی ارشد سینما

کلاس‌های کنکور کارشناسی ارشد سینما

کلید سوالات کنکور ارشد سینما

کنکور کارشناسی ارشد سینما

نظرات (۸)

سلام. بببخشید من قبلا کارشناسی ارشد کارگردانی تیاتر هنرهای زیبا خوندم و فارغ التحصیل شدم که کد 1357 هست. امسال هم سینما شرکت کردم که همین کده. آیا مانعی برای ورود به دانشگاه واسم وجود نداره آقای دکتر؟

 

پاسخ:
سلام نه مشکلی نیست 

با سلام خدمت دکتر

برای کنکور ارشد سینما اگر فقط نقد و مبانی رو هرکدوم بالای ۸۰ درصد بزنیم و هنر و زبان رو نزنیم یاخیلی پایین بزنیم شانس قبولی در دانشگاه های شهر تهران رو داریم؟

پاسخ:
سلام 

در سالهای مختلف، سطح سئولات فرق داره 

اگر سطح سئوالات مثل پارسال باشه، قطعا روزانه هنر میاری با دو تا ۸۰ 

سلام اقای دکتر خسته نباشید.

حدودا اخرین رتبه قبولی برای ارشد سینما(دانشگاه های شهر تهران) چه رتبه ای هست؟

پاسخ:

سلام 

سالهای مختلف فرق می کنه 

تا ۳۱ هم قبول شدن برای روزانه مدرس

سوره هم تا رتبه ۶۵

پردیس هنر هم تا ۱۵۰ 
پردیس مدرس تا ۳۵۰ 

سلام خدمت شما استاد عزیز.من پارسال بسته کامل کتاباتون واس سینما رو تهیه کردم.بعد از عیدم جزوات کپی شدشو ازتون گرفتم.رتبمم بد نبود با توجه به مدت زمان خوندنم.منتها میخواستم حتما دولتی برم.میخواستم ببینم برای سال بعد کتاب ها و جزوات تغییری دارن یا همینایی هست که من دارم.کفایت میکنه همین کتاب ها و جزوه های سال قبل برای رتبه خوب؟

پاسخ:
سلام

بله همونها کفایت میکنه 
سلام. کلید این آزمون آزمایشی رو روی سایت قرار نمی دید؟
پاسخ:
سلام

کلید رو فقط به بچه های موسسه میدیم

کلید در خود کتب هم هست البته 

کانال تلگرام ما 

honarkonkur

سلام

خسته نباشید.

استاد از سینمای ایران هم سئوال میاد؟ با توجه به اینکه جزوه شما در مورد سینمای ایران هم هست

پاسخ:

سلام

 

معمولاً یک یا دو سئوال از سینمای ایران میاد

۲۹ اسفند ۹۴ ، ۱۹:۴۰ محمد حسینی

سلام

استاد رضایی با انتشارات خاصی همکاری می کنند؟

پاسخ:

درود

 

خیر بنده با هیچ انتشاراتی یا موسسه ای غیر از گروه خودم همکاری ندارم و فقط جزوات خودم که تالیف خودم هستند ارائه می دم

سلام

آیا از کتاب دیوید کوک هم استفاده کرده اید؟ با توجه به اینکه کتاب کمیابی هستش

پاسخ:

سلام

بله استفاده کردیم. ما حداقل 5 جلد از دیوید کوک در کتابخانه موسسه مون موجود هستش

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">