دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر

منابع کنکور هنر با ارائه مشاوره و برنامه ریزی

تصویر ثابت

اسلاید شو

دکتر رضایی ارائه دهنده منابع تضمینی کنکور سراسری، ارشد و دکتری هنر
گروه تالیفی دکتر رضایی (انتشارات هنگام هنر)، متشکل از برگزیدگان و فارغ التحصیلان رشته های هنری است. هر کدام از مولفان و مدرسان این گروه، خود از نفرات تک رقمی سالهای گذشته بوده و سالها در زمینه کنکور هنر سابقه تألیف و تدریس دارند. نتیجه این تخصص گرایی بیشترین رتبه تک رقمی در بین تمامی رشته های هنری از جمله سینما، ادبیات نمایشی، بازیگری، کارگردانی، رادیو، گرافیک، نقاشی، پژوهش هنر، هنر اسلامی، طراحی پارچه و لباس و ... است.

برخی از
مولفین و مدرسین ما عبارتند از:
دکتر مهدی رضایی؛ مدرس کنکور دکتری هنر و ناظر گروه تألیف و تدریس
مولف بیش از 40 مقاله از سال 1382 تا کنون و 6 کتاب علمی در حوزه اسطوره،هنر ایران، داستان و مولف کتب کنکوری
دکتر نسرین صدقیان، مدرس دانشگاه و مولف کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی
دکتر مولازاده مولف کتب پارچه شناسی و اصول طراحی پارچه و لباس
رضا عباسی، عضو هیات علمی دانشگاه و مولف کتاب درک عمومی هنر
مریم افسری مولف معروفترین کتاب خواص مواد
نعیم سروش: کارشناس ارشد کارگردانی
سام ایزدی: دانشجوی دکتری تاتر و مدرس دانشگاه و مولف کتب دکتری تئاتر و ارشد کارگردانی
ویدا عابدی طامه: کارشناس ارشد طراحی لباس و مولف کتب تاریخ پارچه، پارچه شناسی، تاریخ پوشاک اروپا، پارچه شناسی برای فشن
سیدمحمود جلالیه، مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد انیمیشن و مدرس آزمون عملی انیمیشن
هانیه باب الحوائجی کارشناس ارشد گرافیک و مدرس آزمون عملی گرافیک
مریم بهروان و مریم حبیبی مولفین کتاب خلاقیت نمایشی
محمدحسن نیکدل کارشناس ارشد موسیقی دانشگاه هنر و مولف کتاب خلاقیت موسیقی
علی اکبر رنجبر: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه هنر مولف کتاب مبانی نظری سینما
وحید رجبی: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه تهران و دکتری هنر. مولف کتاب بررسی و نقد آثار سینمایی
نیما آقاخانی رتبه ۱ ادبیات نمایشی سال ۹۸ و مدرس کلاس آزمون عملی نمایشنامه نویسی
پدرام رستمی: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه هنر و مولف کتاب کارشناسی ارشد سینما و ادبیات نمایشی
ندا لاهوتی: کارشناس ارشد دانشگاه هنر و مولف کتاب نقد هنری و ادبی

و ...
کانال تلگرامی ما
honarkonkur@

mehdirezaei.art آی دی اینستاگرام ما

تلفن مشاوره

۰۲۱۶۶۴۷۹۴۲۸

09109999644

پیوندها
بسته های آموزشی
پیوندهای روزانه

قبل از هر چیزی این اطمینان رو به شما می دهم که با تسلط بر بسته آموزشی ما، می تونین رتبه تکرقمی کسب کنید.

رتبه های تکرقمی سال های گذشته ما، شاهدی است بر کیفیت بسته های آموزشی ما

 

 

پاسخ به سئوال پرتکرار: با هر لیسانسی می توانید در کنکور ارشد رشته بازیگری شرکت نمایید. بیشتر افراد زیر که عکسشان به عنوان قبولی آمده است، لیسانسشون هنر نبوده است و توانسته اند با منابع تضمینی ما رتبه های برتر را کسب نموده و نهایتاَ در بهترین دانشگاهها پذیرفته شده اند. 

نکته : کنکور دانشگاه سراسری و آزاد، با هم و در قالب یک کنکور تستی برگزار خواهد شد. و فقط موقع انتخاب رشته نهایی، کدرشته محل های سراسری را باید در سایت سازمان سنجش وارد نمایید و کدرشته محلهای دانشگاه آزاد را در سایت دانشگاه آزاد. در زمان انتخاب رشته ما همراهتان هستیم و هر سئوالی داشته باشید بصورت رایگان در خدمت شما خواهیم بود. البته تا کنون دانشگاه آزاد، ارشد بازیگری نداشته است. 

 

اسامی برخی پذیرفته شدگان موسسه ما در کارشناسی ارشد رشته بازیگری در کنکور سال های گذشته 

 

 

اسامی و تصویر برخی پذیرفته شدگان موسسه ما در کارشناسی ارشد رشته بازیگری در کنکور سال ۱۴۰۰

 

 

توصیه می شود که برای اطلاع از اخبار کنکور و ... حتما در کانال تلگرامی ما عضو شوید. 

 

کانال تلگرامی ما :honarkonkur@

زمان ثبت نام و تاریخ امتحان، کنکور ارشد بازیگری

 زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ : از ۷  تا ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲ - زمان برگزاری آزمون : ۴ اسفند ۱۴۰۲

 

 برای شرکت در کنکور ارشد بازیگری چکار کنیم؟ 

بازیگری در کنکور سراسری کارشناسی ارشد یکی از ۶ رشته موجود در کد رشته امتحانی 1357 است که مجموعه هنرهای نمایشی و سینما نام دارد. بازیگری مربوط به رشته تئاتر است و طبیعتا تمامی بازیگران درجه یک کشورمان بازیگران تئاتر بوده اند که در فیلمهای سینمایی و تلویزیون هم به ایفای نقش پرداخته اند. 

 باز هم تکرار می کنیم که 

با هر لیسانسی می توانید در کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری شرکت نمایید و معمولاً هرساله 70 درصد پذیرفته شدگان نهایی رشته بازیگری و بیشتر رشته های هنری، کارشناسی غیرهنر دارند. 

 آزمون عملی بازیگری هم در تیرماه برگزار می شود

کد 1357 به ترتیب شامل رشته های کارگردانی نمایش، سینما، تولید سیما(که فقط مرد پذیرش می کند)، ادبیات نمایشی، بازیگری، تهیه کنندگی تلویزیون و رادیو (شامل دو گرایش به نام تهیه کنندگی و نویسندگی است که تهیه کنندگی بهتره) است. 

 

داوطلبین کنکور ارشد بازیگری باید کد رشته 1357 را انتخاب نمایند. این کد رشته دارای ۶ رشته است و هر رشته ای ضرایب خاصی داره و برای هر رشته ای فقط باید به درسهایی پاسخ بدین که در اون رشته ضریب دارند. مثلا برای ارشد بازیگری شما باید به دروس زبان عمومی و تخصصی ، دانستنی های هنری، دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش، و دروس تخصصی بازیگری پاسخ دهد. جواب دادن به دروس دیگر ضرایب در رتبه رشته اصلی تون تاثیری نداره. دفترچه سئوالات این رشته 11 درس دارد که برای بازیگری باید به 4 درسی که ذکر شد پاسخ دهید. البته اگر وقت اضافه آوردین می تونین به دروس دیگر رشته ها به خصوص درس کارگردانی هم پاسخ بدین. ضمن اینکه هر ساله، همه رتبه های برتر رشته بازیگری ما، رتبه تکرقمی در کارگردانی هم بوده اند. کما اینکه معمولا سئوالات دو درس اشتراکات زیادی دارد و گاها از سئوالات کارگردانی در درس بازیگری هم مطرح خواهد شد. 

 دو ساعت برای پاسخ دادن به سئوالات فرصت دارید. برای اطلاع از نوع سئوالات دفترچه کنکور ارشد بازیگری را از فایل زیر دانلود نمایید. 

برای اطلاع از نوع سئوالات، دفترچه کنکور ارشد بازیگری را از فایل زیر دانلود نمایید. لینک دانلود مستقیم نمونه سئوالات کارشناسی ارشد بازیگری: دریافت

 

 

 ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد در گرایش بازیگری در سال 99 در زیر آمده است. پذیرش هر دانشگاه در روزانه، شبانه (شهریه تمام دوره حدود ۳۰ میلیون تومان) غیرانتفاعی(شهریه تمام دوره حدود ۳۰ میلیون)، پردیس(شهریه تمام دوره حدود ۴0 میلیون است) در جدول زیر آمده است. شانس قبولی در دوره روزانه و نوبت دوم تا رتبه حدود 250 میسر است. شانس قبولی در پردیس تا رتبه 300 و شانس قبولی در غیرانتفاعی شهرستان تا رتبه ۷00

 

آزمون عملی بازیگری فقط برای نوبت روزانه و نوبت دوم اعمال می شود و برای قبولی در دوره های دیگر مثل پردیس و غیرانتفاعی، ملاک همان نمره تستی آزمون است. 

 

 

 

 

 

کیفیت دانشگاهها برای انتخاب اولویت(بر اساس تجربه های رتبه های برتر سالهای گذشته)

1- دانشگاه هنر تهران

2- دانشگاه تربیت مدرس

۳- موسسه غیرانتفاعی پارس تهران

۴- دانشگاه غیرانتفاعی تبریز و لامعی گرگان 

جدول ضرایب کارشناسی ارشد بازیگری و دیگر رشته های مجموعه هنرهای نمایشی عبارت است از: 

 

 

انتشارات هنگام هنر(گروه تالیفی دکتر رضایی) برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری یک بسته آموزشی تدوین کرده است 

 و ما تضمین می دهیم که در حد رتبه تک رقمی در منابعی که ما به صورت بسته آموزشی در اختیارتون قرار می دهیم، سئوال مطرح خواهد شد. تصویر بسته آموزشی ما در زیر آمده است. 

 

 

همانطور که در تصویر آمده است: ما برای هر درسی، یک کتاب درسنامه به شما می دهیم که صفر تا صد مطالب کنکور ارشد بازیگری را از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح، با بیانی ساده و مفهومی به شما آموزش می دهد. در کنار این چهار جلد کتاب،  یک کتاب تست هم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت که تست سالهای گذشته از سال ۱۳۸۱ تا کنون است. یعنی حدود ۲۰ سال. 

 

این بسته تضمینی به قیمت یک میلیون و نهصد و هشتاد هزار تومان را به دو روش حضوری و غیرحضوری می توانید سفارش دهید. آدرس ما در بالای سایت درج شده است و می توانید حضوری تشریف بیارید و بسته را تهیه کنید. همچنین می توانید از لینک زیر که خرید امن زرین پال است، به صورت آنلاین خرید کنید. همچنین می توانید از طریق واتس اپ، بسته خود را سفارش دهید. 

 

بعضی از داوطلبان مایل به شرکت در آزمونهای آزمایشی هستند. ما در سالهای گذشته برای داوطلبان رشته بازیگری، آزمون آزمایشی حضوری برگزار می کردیم. ولی به خاطر شیوع ویروس کرونا، برای کنکور ۱۴۰۳، آزمونهای آزمایشی خود را به صورت آنلاین برگزار خواهیم کرد که هزینه پنج مرحله آزمون آزمایشی آنلاین ۶۸۰ هزار تومان است. 

آزمون های آنلاین را نیز می توانید یا از طریق واتس اپ سفارش دهید و یا هم اکنون به صورت آنلاین در لینک زیر، پرداخت و ثبت نام کنید. 

 

 

 

 

همچنین موسسه ما، در سالهای گذشته، کلاسهای آمادگی کنکور ارشد بازیگری به صورت حضوری و آنلاین برگزار می کند که کلاسهای آنلاین نیز برای کنکور ۱۴۰۳ در نرم افزار اسکایپ برگزار خواهد شد و البته در سر کلاسها نیز همین مطالب کتبی که بهتون می دهیم تدریس می شود و همه کتب هم حفظی هستند و نیاز به کلاس نیست. کلاس برای کسانی مفید است که باید یه زور و اجباری پشت سرشان باشد که بهشون برنامه بده وگرنه تمام رشته های هنری، حفظی هستند و می توانید با خوندن کتب رتبه برتر کسب نمایید. داوطلبانی که کارنامه یا عکس آنها را در بالا قرار داده ایم، فقط کتب ما را مطالعه کرده اند و توانسته اند تکرقمی کسب نمایند. هزینه کلاس هر درس هم ۱۹۸۰ هزار تومان است. 

 

 دروس و جزوات کارشناسی ارشد بازیگری  ما عبارتند از: 

زبان عمومی و تخصصی » با ضریب 1

 

 

ما برای مطالعه این بسته، برنامه ریزی رایگان هم برای شما انجام داده ایم که برنامه شماره ۱ را در لینک زیر می توانید دانلود نمایید. 

 

برنامه ریزی ارشد کارگردانی و بازیگری

 

 

 

 

 

 

 

نحوه سفارش بسته آموزشی : مراجعه حضوری یا تماس با تلفن های مندرج در سایت(تلفن ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰  و ۰۲۱۶۶۴۷۹۴۲۸) یا سفارش از طریق واتس اپ خط ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰

آدرس خود را در واتس اپ، به خط تلفن شماره ۶۴۴-۹۹۹۹-۰۹۱۰ ارسال نمایید. اگر ساکن تهران باشید، بسته آموزشی ظرف نیم ساعت ، با پیک رایگان، به شما تحویل داده خواهد شد و بعد از تحویل، هزینه را واریز می کنید. ولی اگر ساکن شهرستان باشید، باید شماره کارت را از ادمین دریافت نمایید و بعد از واریز وجه، آدرس خود را ارسال نمایید تا براتون با پست رایگان ارسال شود. 
شماره کارت جهت واریز وجه : ۶۰۳۷۹۹۷۳۷۰۵۸۵۸۸۸ به نام مهدی رضایی. بانک ملی

 

معرفی رشته کارشناسی ارشد بازیگری


 

کارشناسی ارشد بازیگری برای اولین بار در کشور در دانشگاه هنر دانشگاه تربیت مدرس تاسیس شد . عنوان این رشته بصورت محض و بدون تفکیک بازیگری تئاتر، سینما یا تلویزیون بکار می رود.

به جهت اینکه در کشور ما تناسبی میان جمعیت دانش آموختگان رشته های کارگردانی، طراحی صحنه، ادبیات نمایشی و بازیگری وجود ندارد و فارغ التحصیلان بازیگری می باست در یکی از رشته های دیگر ادامه تحصیل بدهند یا به ناچار به خارج از کشور بروند به همین دلیل رشته ارشد بازیگری ایجاد شد.

در طراحی برنامه های آموزشی و دروس الزامی در مرحله نخست تخصص گرایی محور اصلی برنامه ها می باشد و در مرحله دوم ضمن ارتقای دانش نظری و مهارتهای علمی دانشجویان ، آنان با دانش امروزی و شیوه های نوین بازیگری در رادیو، تلویزیون ، سینما و تئاتر آشنا می شوند.


در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها،معرفی رشته های ارشد بازیگری - کارگردانی، دانشگاه های دارای رشته ارشد بازیگری و معرفی فرصت های شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.


برنامه درسی (سرفصل) ارشد بازیگری و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس الزامی : 16 واحد
دروس انتخابی : 16 واحد
پایان نامه : 6 واحد
 

 دروسی که در مقطع ارشد بازیگری می گذرانید را در فایل زیر می توانید دانلود نمایید


دانلود آخرین نسخه برنامه درسی (سرفصل) و تعداد واحدها (86KB)

 

 

 چارت درسی کارشناسی ارشد بازیگری

 

 دریافت

 

 

pdf جزوه دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

pdf جزوه دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

pdf کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

آزمون عملی کارشناسی ارشد بازیگری

آشنایی با رشته بازیگری

آینده شغلی رشته بازیگری

انتخاب رشته کارشناسی ارشد بازیگری

بازار کار رشته بازیگری

بازیگری

برنامه ریزی کارشناسی ارشد بازیگری

بهترین کتاب دانستنی

بهترین کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

بهترین کتاب کتاب دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

تعداد واحدهای رشته بازیگری

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بازیگری

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد بازیگری

جدیدترین منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری 1400

جدیدترین کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

جدیدترین کتاب دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

جزوات ارشد بازیگری

جزوات رشته بازیگری

جزوات و منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری

جزوات کنکوری رشته بازیگری

جزوه دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

جزوه رشته بازیگری

خرید کتاب دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها) دکتر رضایی

دانشگاه آزاد رشته بازیگری

دانشگاههای رشته بازیگری

دانلود تست کنکور ارشد بازیگری

دانلود جزوه آمادگی کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود جزوه دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

دانلود جزوه کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود رایگان جزوات رشته بازیگری

دانلود رایگان سوالات آزمون های اخیر کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود رایگان منابع آزمون کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود رایگان نمونه سئوالات آزمون عملی کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود رایگان کتاب دانستنی

دانلود رایگان کلید سوالات آزمون های اخیر کارشناسی ارشد بازیگری

دانلود روش تست زنی بازیگری

دانلود سئوالات مرحله پروژه عملی ارشد بازیگری

دانلود منابع رشته بازیگری

دانلود کتاب دانستنی

دانلود کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

دانلود کتاب دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

درصد قبولی کارشناسی ارشد بازیگری

درصدهای کارشناسی ارشد بازیگری

دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

دفترچه کنکور رشته بازیگری

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بازیگری

راهنمای پروژه عملی کارشناسی ارشد بازیگری

رتبه 1 کارشناسی ارشد بازیگری

رتبه برای قبولی در کارشناسی ارشد بازیگری

رتبه لازم برای قبولی کارشناسی ارشد بازیگری

رشته بازیگری

رشته بازیگری دانشگاه تهران

رشته بازیگری دانشگاه هنر تهران

رشته بازیگری چیست؟

روش تست زنی بدون معلومات کارشناسی ارشد بازیگری

زمان کنکور 98 - 99 بازیگری

زمان کنکور 98 - 99 هنر

زمان کنکور 98 - 99 هنرهای نمایشی

زمان کنکور ارشد 98

سوالات آزمون کارشناسی ارشد بازیگری

سوالات پروژه عملی رشته بازیگری در مقطع ارشد

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد بازیگری

فایل پی دی اف رشته بازیگری

فهرست منابع ارشد بازیگری

فهرست منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری 1400

لیست منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری 1400

مدرسین رشته بازیگری

منابع ارشد بازیگری

منابع ارشد بازیگری دانشگاه تهران 98

منابع امتحانی رشته بازیگری

منابع رشته بازیگری

منابع کارشناسی ارشد بازیگری

منابع کارشناسی ارشد رشته بازیگری

منابع کنکور ارشد رشته بازیگری

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته بازیگری

منبع کامل کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

های هنری

پیام نور رشته بازیگری

پیش نیازهای رشته بازیگری

کارنامه قبولی کارشناسی ارشد بازیگری

کامل ترین کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

کاملترین کتاب دانستنی های تخصصی تاریخی و بینشی در هنر نمایش

کتاب دانستنی

کتاب دروس تخصصی بازیگری(تاریخ اصول و فنون و نظریه ها)

کتاب زبان عمومی و تخصصی

کتب مرجع رشته بازیگری

کلاس آمادگی کنکور رشته بازیگری

کلاس کنکور رشته بازیگری

نظرات (۲۱)

بنظرتون اگه کسی هیچ سابقه عملی بازیگری نداشته باشه ولی بتونه رتبه خوبی توی ارشد بیاره؛بعد واسه ازمون عملی بخاطر همین نداشتن کار عملی رد میشه؟!من خیلی دوست دارم ارشد بازیگری بخونم از نظر تئوری هم اوکی هسم ولی تا الان تئاتر اینا کار نکردم و هیچ مدرکی هم ندارم یعنی نمیشه نه؟!....

پاسخ:
سلام

ازمون تستی بسیار مهمه 

در فاصله آزمون تستی و عملی، اگر کلاس برین، می تونین خودتون رو به آزمون برسونین. 

نصف قبولی های هر سال، رزومه ندارند
۰۸ دی ۰۱ ، ۱۶:۵۵ مهدی پورطاهونچی شاندیز

دروس تخصصی بازیگری خیلی مهمه .حتما سعی کنید در این درس به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید .هر مبحث که خوندید حتما دربارش کمی تحقیق کنید و بررسی کنید و فقط مطالب رو روخوانی نکنید.چون درس حفظی هست و بشدت فراره حتما مرور داشته باشید 

برای خوندن زبان دو مبحث گرامر و لغت رو باید کار کرد،برای لغت اگر با کتاب زیر ذربین پیش برید واقعا عالی خواهد بود براتون.اولش سخته اما به مرور با پشتیبانی عالی استادش (بدون هیچ هزینه و چشم داشتی) طبق یه برنامه‌ریزی عالی پیش میرید.

 

۰۸ دی ۰۱ ، ۱۵:۵۳ رضا زارعی

طبیعتا، شما باید تأکیدتون بر روی دروس با ضریب بالا باشد و حتما آنها را در حد رتبه های تکرقمی پاسخ بدهید و در وهله بعد، رقابت میره سر دروس با ضریب پایین و خصوصا درس زبان. درس زبان معمولا زمانی مفید است که شما بقیه دروس رو در حد رتبه های تکرقمی پاسخ داده باشید و آن وقت است که زبان شما را جلو می اندازد. 

۰۸ دی ۰۱ ، ۱۵:۳۵ مهدی پورطاهونچی شاندیز

برای خواندن کنکور ارشد .ابتدا شناخت منابع و هدف رو باید تعیین کنید .

و شناخت منابع از  مراحل آمادگی برای کنکوره .چون بعضی از انتشارات در کتاب های خود دارای اطلاعات غلطی هستند که بارها در بعضی از منابع به چشم خودم دیدم .انتشارات هنگام هنر کتاب های جامع و مفیدی برای کنکور هنر داره و خیلی از دوستان خودم هم نتیجه گرفتند با این کتاب ها .بجای خواندن چند کتاب .یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید .

زیاد روی خرید کتاب های گوناگون وقت نزارید 

همین مجموعه هنگام هنر رو بگیرید و تضمینی با خواندن رتبه خوب میارید .

اینارو تجربه کردم و خیلی از دوستان هم تجربه کردن .

همه کتاب ها تقریبا مطالب مثل همه ولی نوع نوشتار و طرف بیان خیلی مهمه و این مهمه که اطلاعات جامع و درست باشه 

که این انتشارات داره همه ویژگی هاشو ‌‌

قطعا بعد قبولی در کنکور به حرف من خواهید رسید 

 

 

۰۸ دی ۰۱ ، ۱۲:۵۳ رضا زارعی

حتما حتما، چند درس رو همزمان با هم پیش ببرین چون هم باعث تنوع و استراحت به ذهنتون میشه و هم این اعتماد به نفس رو خواهید داشت که من همه درسها رو تا حدودی پیش رفتم . همچنین مثلا اگر یک زمانی به هر دلیلی از ادامه مطالعه کردن بازبمونید، همه دروس رو مطالعه کردین و شانس کسب درصد در همه درسهارو دارید.

نکته برداری جدا رو اصلا توصیه نمیکنم چون وقت کمه،میتونید از حاشیه کتاب استقاده کنید که همیشه جلو چشنتون باشه،مارک کردن موارد مهم کتاب خیلی بهتره،کتاب ۵۰۴ رد واس زبان حتما بخونید چون در درس بعدی لغات درسهای قبل تکرار میسه و مرور خودکار هست،

۰۸ دی ۰۱ ، ۰۹:۱۶ رضا زارعی

نکته مهم در کنکور یادگرفتن و حفظ کردن است. من پارسال اومدم و همه کتب رو خلاصه کردم ولی فرصت حفظ کردنشون رو نداشتم. پس امسال اومدم و از همون روز اول دارم میخونم و حفظ می کنم.

در مورد خوندن درس زبان باید بگم که هر شب میتونید 5 تا لغت حفظ کنید و هر لغت ده بار تکرار کنید تا به ذهن سپرده بشه در طول روز زمان هایی که دارید استراحت میکنید هم میتونید لغات مرور کنید بیشتر رو لغات زبان تخصصی تمرکز کنید چون زبان عمومی سخت‌تر و لغات پیچیده تری میاد تو کنکور اما زبان تخصصی راحتتر و سوالات بیشتری رو شامل میشه با تسلط به زبان تخصصی راحت میتونید تست بزنید.

نکته دوم این که درس فرهنگ و هنرو ابتدا و انتهای مطالعه روزانه قرار بدین،اول روز که انرژی دارین و آخر روز که به خاطر مطالعه درسهای سبکتر،انرژیتون بهتر برگشته

اولین قدم خوندن روزنامه وار و مارک کردن مطالب مهم هست که اول بدونین قراره چیو حفظ کنین

سلام

چیزی که تو مطالعه دروس حفظی به من خیلی کمک کرد، خلاصه‌نویسی درختی بود ینی برای هر مبحث یه سری کلیدواژه قرار میدادم بعد اونا رو به شکل نمودار درختی مینوشتم  این خیلی کمک میکنه تصویر نمودار توی ذهنم بمونه...

در مورد درسی مثل نقد هنری و ادبی بهتره اسم نظریه پرداز و فیلسوف یا نویسنده رو به عنوان تیتر تو یه دفترچه یادداشت کنیم بعد به ترتیب نظریاتشونو بنویسیم یعنی هر صفحه مختص یک نفر بعد از بین جملاتی که گفتن یک کد پیدا کنیم که یادمون بمونه چه کلمه ای چه کدی برای کدوم نظریه پردازه وهر چند روز یکبار مرور کنیم تا یادمون نره

محیطی که توش مطالعه میکنید هم خیلی تاثیر داره برای من که 90درصد محیط اطرافم واسه مطالعه تاثیر داشته. یعنی فضا بیشتر شبیه به کتابخونه یا هرجایی که حس میکنید ذهنتون باز تره باشه و چیزی مدام توجهتون رو جلب نکنه که تمرکزتون رو ازدست بدید.
نکته بعدی راجب ساعات مطالعه است، اگر اوایل شروع به کنکوری خوندتون هست سعی نکنید ساعات مطالعه ماورایی باشه، باتوجه به توانایی خودتون و وقتی که میتونید توی یک روز برای درس خوندن بزارید و از 3 یا 4ساعت شروع کنید.
 به تصاویر و تاریخ هایی که توی کتابها قید شده حتما توجه کنید و اونهارو با گذاشتن نشانه و علامت ها به خاطر بسپاریدشون.

به نظرم یه روش خوب برای کتابی مثل فرهنگ،هنر و ادبیات ایران و جهان اینه که هنرمندان و نویسندگان هر سبک و آثارشونو تو فلش کارت جدا بنویسیم یا تو یه دفترچه کوچیک یادداشت کنیم.

سلام سلام ،

بهترین کار اینه که دفعه اول که هر کتابی رو میخونید حتما حتما حتما از نکات پرکاربرد و مهم جزوه نویسی کنید تا نزدیک کنکور توی وقتتون صرفه جویی بشه و فقط همون جزوات دست نویس خودتون رو بخونید ، حتما شبی دو ساعت تست بزنید که با سوالات و نحوه طرحشون آشنا بشید ، تستهای کنکورهای سالهای قبل رو از دست ندید، میونشون سوالاتی که توی یک سبک هستند رو علامت بزنید تا بدونید چند سبک سوال توی کنکور میاد و روی اون سبک تمرکز کنید ، انرژی مثبت داشته باشید و باور داشته باشید که قبول میشید، من همه ی این کارها رو انجام دادم و قبول شدم، شما هم میتونید😍 یادتون نره پرچم بالاااااااست، شنا بهترینید کنکوریهای عزیز و دانشجوهای آینده❤

1روش مطالعه برای کنکور میتونه به صورت داستانی و مفهومی خوندن کتابهایی باشه که یادگیریشون اهمیت داره و تئوری هستن.(مثلا ریاضی فیزیک شاملشون نمیشه)

2بعد از مطالعه ی یک مبحث یا چند صفحه حتما یکبار مرور کنید اون رو به صورت توضیحی و انگار تدریس میکنید اون مبحث رو.

3بنظرم خلاصه نویسی رو هم بعد از یادگیری مفهومی مطالب انجام بدین، چون با نوشتن اون مبحث ها بازم تو زهنتون هک میشه.

۰۷ دی ۰۱ ، ۲۰:۳۰ فاطمه آرانی

چیزی که خیلی کمک میکنه به آمادگی ذهنی اینه که اول کتاب رو به صورت فهرست وار نکاه کنید یا هر فصل یه صورت سر تیتر و بخش نگاه کنید تا پیش زمینه ی ذهنی از اون چیزی که میخواید بخونید داشته باشید. تو درس های هنری چیز دیگه ای که ایجاد نقشه ذهنی کمک میکنه خط زمان هست مثلا روی یک خط زمان بزرگ نکته های تاریخ هنر ادبیات نقد هنری و‌.. رو بنویسید که بدونید مثلا صفویان همزمان با باروک و فلسفه ی عقل گرا و تجریه گرا بوده

 

۰۷ دی ۰۱ ، ۱۹:۴۲ زهرا عباسی

دو بار از روی درس بخونید بعد تست بزنید نکات رو بنویسید بعد دوباره برگردید متن درس رو بخونید 

برای جملات رمز بزارید 

اگر نتونسید رمز بزاربد میتونید روی وسایل خونه یا مثلا مسیری ک هر روز از اونجا رد میشد رو ب یاد بیارید و تصویر یه خیابونی رو ب یاد بیارید و یکی از مطالب رو حفظ کنید

برای تاریخ هنر ب عکس ها رجوع کنید

 

از توی یک پاراگراف سه تا کلمه مهم زیرش رو خط بکشید وقتی این سه تا کلمه کلیذی رو حفط کنید میتونید بقیه جمله رو به راحتی ب یاد بیارید

 

 

۰۷ دی ۰۱ ، ۱۹:۳۱ رضا زارعی

سلام خدمت همه داوطلبین. برای مطالعه کنکوری، کتب رو بخش بندی کنید و هر بخش رو در ابتدا، روزنامه وار بخونین و بعد حفظ کنید و قبل از اینکه از یادتون بره، دوباره مرور کنید. 

۱۵ آذر ۹۹ ، ۱۹:۴۳ کامنت ها پاک شود

hdk[h

30بازیگری
7تخصصی
5دانستنی هنری
رفتیم برای سال دیگه فک کنم😑😑

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی