دکتر رضایی؛منابع کنکور کارشناسی ارشد و دکتری هنر

گروه تألیفی دکتر رضایی؛ رتبه یک ارشد و دکتری هنر

دکتر رضایی؛منابع کنکور کارشناسی ارشد و دکتری هنر

گروه تألیفی دکتر رضایی؛ رتبه یک ارشد و دکتری هنر

دکتر رضایی؛منابع کنکور کارشناسی ارشد و دکتری هنر
گروه تالیفی دکتر رضایی(انتشارات هنگام هنر)، متشکل از برگزیدگان و فارغ التحصیلان رشته های هنری است. هر کدام از مولفان و مدرسان این گروه، خود از نفرات تک رقمی سالهای گذشته بوده و سالها در زمینه کنکور هنر سابقه تألیف و تدریس دارند. نتیجه این تخصص گرایی بیشترین رتبه تک رقمی در بین تمامی رشته های هنری از جمله سینما، ادبیات نمایشی، بازیگری، کارگردانی، رادیو، گرافیک، نقاشی، پژوهش هنر، هنر اسلامی، طراحی پارچه و لباس و ... است.

ویژگی بارز منابع ما، امکان مشاوره رایگان با مولفین کتب بعد از تهیه بسته های آموزشی است. مولفین و مدرسین ما هم در زمینه تئوری و هم در زمینه عملی اعم از بازیگری، فیلمسازی، طراحی، و ... فعالیت دارند.

دکتر مهدی رضایی؛ مدرس کنکور دکتری هنر و ناظر گروه تألیف و تدریس
مولف بیش از 40 مقاله از سال 1382 تا کنون و 6 کتاب علمی در حوزه اسطوره،هنر ایران، داستان و مولف کتب و جزوات کنکوری
دکتر نسا جودی؛ مولف کتب تاریخ هنر ایران، هنر و تمدن اسلامی، دانستنی های هنری، فرهنگ هنر و ادبیات ایران و جهان
استاد معین محبعلیان؛ مدرس تافل و زبان عمومی و تخصصی کنکور هنر

دکتر ساغر کریمی؛ دکتری پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس
سام ایزدی: کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه هنر و مولف کتب دکتری تئاتر و ارشد کارگردانی
علی اکبر رنجبر: رتبه دو کنکور ارشد 96 و مولف کتاب مبانی نظری سینما و بررسی و نقد آثار سینمایی و مدرس کلاسهای حضوری
وحید رجبی: کارشناس ارشد سینمای دانشگاه تهران و دانشجوی دکتری هنر. مولف کتاب بررسی و نقد آثار سینمایی
اسماعیل سلیمی؛ مولف کتاب هنرهای دستی و سیر تحول آن
ندا لاهوتی: کارشناس ارشد دانشگاه هنر و مولف کتاب نقد هنری و ادبی
عسگر سوری؛ کارشناسی ارشد موسیقی دانشگاه تهران. مولف کتاب مبانی نظری موسیقی ایرانی


و ...


کانال تلگرامی ما
honarkonkur@

mehdirezaei.art آی دی اینستاگرام ما

تلفن مشاوره
66564890
66120762
09109999644

پیوندها
بسته های آموزشی
پیوندهای روزانه
گروه تألیفی دکتر رضایی؛ اولین ارائه دهنده منابع کنکور دکتری پژوهش هنر در ایران با بالاترین آمار قبولی در چهار سال گذشته

منابع کنکور دکترای هنر سراسری و آزاد

(کنکور آزاد از سال 95 با سراسری ادغام شده و کسانی که می خواهند در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند هم باید در کنکور سراسری شرکت نمایند)

 

بسته آموزشی کنکور دکتری پژوهش هنر

 

 

 

 

در سال 97 ده نفر از سی نفر نخست کنکور دکتری هنر و دو نفر از ده نفر اول کنکور دکتری تئاتر از داوطلبینی هستند که از بسته های آموزشی غیرحضوری و کلاسهای حضوری ما استفاده نموده اند. طبیعتا داوطلبان بیشتری از ما رتبه خوبی کسب نموده اند ولی به ما اطلاع نداده اند. 

درصدهای رتبه های مختلف کنکور دکتری هنر  سال گذشته:


 

رتبه 4 : زبان 10 درصد  + استعداد 20 درصد + دروس تخصصی 46 درصد  

رتبه 5 : زبان 19 درصد + استعداد 36 + دروس تخصصی 42 درصد

رتبه 9 : زبان سفید + استعداد تحصیلی 15 + دروس تخصصی 46 درصد

رتبه 19 : زبان 24  درصد + استعداد تحصیلی 43 درصد + دروس تخصصی 33 درصد  

رتبه 24 : زبان 13 + استعداد 35 + دروس تخصصی 37

رتبه 35:  زبان 5 درصد + استعداد تحصیلی 18 درصد + دروس تخصصی 36 درصد  

رتبه 37 : زبان 58 درصد + استعداد تحصیلی 36 درصد + دروس تخصصی 26 درصد


 

کانال تلگرامی ما honarkonkur@


 

آدرس ما : تهران. انقلاب . خ کارگر شمالی. بالاتر از تقاطع فاطمی. کوچه مریخ. پلاک 1 واحد 7 (طبقه آخر شرقی)

تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66564890

 

کانال تلگرامی کنکور هنر

honarkonkur@

 

تلفن مشاوره

0910-9999-644

 


 

313

الف) زبان انگلیسی با ضریب 1

 

ب) استعداد تحصیلی با ضریب 1


 

ج) دروس پایه شامل:

۱- تاریخ هنر ایران و جهان با ضریب 4

 

 ۲- هنر و تمدن اسلامی با ضریب 4

 

پس در کسب رتبه و تراز بالا دروس تخصصی اهمیت بسیار بالایی دارند به نحوی که اگر داوطلبی در دروس تخصصی درصد بالای 50 کسب نماید بدون شک رتبه ای زیر 5 کسب خواهد نمود. یعنی از 90 سئوال شما 45 سئوال را پاسخ دهید. 

 

تاثیر آزمون تستی 50 درصد و مصاحبه 50 درصد است. ولی طبیعتاً برای ورود به مصاحبه باید رتبه لازم را کسب نمایید و تنها راه ورود به مصاحبه نمره کتبی و تراز بالا است. نمره کتبی خود در مصاحبه و نگرش اساتید بسیار موثر است. برای مصاحبه مقاله علمی پژوهشی و توانایی دانشجو بسیار مهم است. در نگارش مقالات علمی پژوهشی و تبدیل پایان نامه خود به کتاب هم ما به شما مشاوره لازم را خواهیم داد.

314

گرایش های کنکور دکتری هنر در سال 1396 عبارت بودند از: 

۱) پژوهش هنر

 

۲) تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

 

3) حکمت هنر های دینی

 

4) طراحی لباس

 

4) انیمیشن

5) ادبیات نمایشی

 

6)تئاتر(البته از سال 97 کنکور دکتری تئاتر مجزا برگزار می شود و فقط کسانی که ارشد کارگردانی و ادبیات نمایشی دارن می تونن شرکت کنن)

7) نقاشی

8) طراحی صنعتی

 

9) چندرسانه ای

 

10)انیمیشن و سینما

 

11) گرافیک

در کنکور سالهای گذشته این رشته در گرایش های مختلفی دانشجو پذیرش کرده است: یعنی گرایش پژوهش هنر، هنرهای اسلامی، گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی پارچه و لباس، تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی، انیمیشن، نقاشی، سینما، ادبیات نمایشی و ... . انتشارات هنگام هنر(گروه تالیفی دکتر رضایی) با بالاترین آمار قبولی در کنکور سال 1397 دکتری هنر اقدام به ارائه بسته های آموزشی کنکور دکتری می نماید که در تصویر بالا پکیج آموزشی ما را مشاهده می فرمایید.

315

تمامی رشته‌های هنر و معماری، باستان‌شناسی، فرهنگ و زبان‌های باستانی، ایران‌شناسی


 

تلفن تهیه منابع: 

 

0910-658-2308

021-66564890


 

دانلود رایگان آزمون آزمایشی دکتری پژوهش هنر

دریافت

آزمون آزمایشی مرحله دوم کنکور دکتری پژوهش هنر

برای اطلاع از فراخوان بر روی لینک زیر کلیک کنید

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D )دانشگاه هنر اصفهان سال ۹۹-۹۸

اطلاعاتی در مورد مصاحبه کنکور دکتری هنر

در زیر هم ظرفیت دکتری هنر 98 دانشگاه آزاد آمده است 

 

در سال گذشته تا رتبه حدود 160 به روزانه و تا حدود 270 برای شبانه دعوت به مصاحبه شده اند.

آزمون زبان دانشگاه تهران(برای کسانی که مدرک زبان ندارند، بسیار مفیده) در روز 13 اردیبهشت برگزار می شود، حتما شرکت کنید. 

 نکته مهم درباره مصاحبه(پاسخی به شایعات و شبهات):

متاسفانه برخی از داوطلبین فکر می کنن که چون رزومه بالایی داشتن باید حتما در مرحله مصاحبه اونهارو پذیرش کنن و یا برخی از داوطلبین فکر می کنن که چون رزومه علمی ندارن در مصاحبه رد می شن. امسال ما داوطلبی داشته ایم که رتبه اش بین 40 تا 50 بوده و بدون هیچ مقاله ای در دانشگاه هنر اصفهان قبول شده و داوطلبین زیادی داشته ایم که در حد ده مقاله داشته ولی پذیرش نشده اند. و اما مسأله چیست؟

پذیرش دانشجوی دکتری صدرصد در اختیار استاد است. رتبه فقط مجوزی است برای ورود به مصاحبه؛ در جلسه مصاحبه، اساتیدی که اونجا نشسته اند هر کدام یا اینکه تعدادی از اونها هر کدام یک یا دو دانشجو رو می تونن پذیرش کنن و پذیرش اون دانشجو در اختیار اون استاده. اون استاد هم دانشجویی میخاد که بتونه از حیثیت علمی خود استاد دفاع کنه و کار پژوهشی انجام بده و بتونه مقاله مشترک بده و ... پس ممکنه استادی در یک دانشجو این پتانسیل را ببیند و در دیگری خیر. هرچند یکی مقاله کمتر و دیگری مقالات متعددی داشته باشد. پس بحث پارتی و رابطه به نظر من در 90 درصد پذیرش ها غیرمنطقی است؛

فرمول پذیرش یک چیز ساده است؛ مطالعات، رزومه، توانایی های داوطلب، در راستای نیازهای استاد باشد؛ پس شما باید اساتید یک دانشگاه و حوزه مطالعاتیش را بشناسید و در آن راستا توانایی های خود را معرفی کنید.

اینو من بر اساس تجربیاتم از سال 90 تا کنون نوشته ام و هر کس نقدی بر آن دارد در قسمت نظرات بنویسد. با تشکر؛ رضایی

 

 

 

ظرفیت کنکور دکتری پژوهش هنر اعلام شد و نکته قابل توجه نسبت به سال گذشته، کم شدن گرایشهای خاص در کنکور دکتری پژوهش هنر امسال بود. طبیعتاً کنکور امسال نسبت به سال گذشته، جابجایی رتبه کمتری در قبولی نهایی خواهد داشت. استثنائات این مورد، دو دانشگاه الزهرا و شاهد هستند؛ چرا که دانشگاه الزهرا فقط داوطلب خانم پذیرش می کند و عملاً رتبه داوطلبان دختر در بدبینانه ترین حالت نصف می شود. دانشگاه شاهد هم گزینش و مصاحبه عقیدتی برگزار خواهد کرد که ظاهراً همه داوطلبان با این مورد موافق نیستند و طبیعتاً دانشگاه هم در زمینه عقیدتی با همه داوطلبان موافق نیست.  

نکات مشاوره ای در زیر خواهد آمد.

نکات زیر نظر شخصی من است بر اساس تجربه سالهای گذشته و طبیعتاً استثناء هم در مواردی که ذکر خواهد شد وجود خواهد داشت. از جمله استثنائات:

  • -  بوده اند که بدون مدرک زبان در بهترین دانشگاهها پذیرش شده اند.

  • - بوده اند که با رتبه بالا پذیرش شده اند.

  • - بوده اند که بدون مقاله پذیرش شده اند.

  • ولی همانطور که عرض شد اینها استثناء بوده اند؛ این موارد را نداشته اند ولی طبیعتاً طبق نظر مصاحبه کننده موارد نمره آور و متقاعدکننده ای داشته اند.

بسیار مهم: اولویت انتخاب رشته و دانشگاه در سازمان سنجش مهم نیست ولی برای دانشگاهها مهم است، پس به جای اینکه از بهترین دانشگاهها شروع به انتخاب کردن کنید، از بهترین شانس های خود شروع کنید. چون معمولا در روز مصاحبه از شما می پرسند که این دانشگاه انتخاب چندمتان بوده(هر چند خودشان می دانند) و شما با دلایل علمی و منطقی آنها را متقاعد کنید(مثلا علاقمندی خود را به حوزه مطالعاتی یک استاد از دانشگاه مزبور مطرح نمایید). یه وقت نگین خب رتبه م در حد این دانشگاه بوده!!

1) رتبه بسیار در مصاحبه تأثیرگذار است.

هرچند که پذیرش و دعوت به مصاحبه و رتبه بندی بر اساس نمره تراز محاسبه خواهد شد، ولی در روز مصاحبه از شما رتبه تان پرسیده می شود و طبیعتا هر دانشگاهی سعی دارد که رتبه های برتر را پذیرش کند مگر اینکه رتبه برتر آنقد ضعیف(از نظر مصاحبه کنندگان به هر دلیلی حتی دلایل ناعادلانه) باشد که نهایتاً در دانشگاههای درجه دو و یا حتی اصلاً پذیرش نشود؛ کما اینکه در سالهای گذشته ما رتبه های تک رقمی بسیاری داشته ایم که یا اصلاً پذیرش نشده اند و یا در شهرستان پذیرش شده اند. پس رتبه هم در مصاحبه امتیازآور است مگر اینکه صاحب رتبه در مصاحبه گند!! بزند(گند زدن در مبحثی در ادامه توضیح داده خواهد شد).

رتبه تأثیر روانی مثبتی بر مصاحبه کنندگان دارد و قطعا دانشجویی که رتبه برتری دارد تلاش بیشتری کرده(خواه با مطالعه بیشتر و خواه با انتخاب منابع صحیح که آن هم ناشی از تلاش و وسواس او بوده که موسسه ما امسال یک نمونه از این داوطلبین را داشت که با حسابگری دقیق فقط به مطالعه درس هنر و تمدن اسلامی پرداخت و نهایتاً توانست رتبه 24 را کسب نماید).

  

شانس قبولی در گرایش پژوهش هنر و هنر اسلامی برای داوطلبین با پایۀ(منظور مقاطع قبلی یعنی کارشناسی و ارشد است) پژوهش هنر، باستان شناسی، هنر اسلامی، صنایع دستی، نقاشی، گرافیک و معماری بسیار بیشتر از دیگر گرایشهاست. داوطلبینی که ارشد سینما و رادیو و انیمیشن و .... دارند در دانشگاههای شهرستان شانس کمتری برای پژوهش هنر و هنر اسلامی دارند ولی در دانشگاه تهران و هنر تهران شانس خواهند داشت، چون اساتیدی هستند که در این گرایشها تخصص دارند(و طبیعتا از بین رتبه های برتر پذیرش خواهند کرد)، اگر لیسانس های مرتبطی دارند، بر لیسانسشون در جلسه مصاحبه تأکید کنند.

یک نکته: کتاب ساختگی چاپ نکنید یا بعبارتی پایان نامه تان را به کتاب های ساختگی در انتشارات غیر هنری چاپ نکنید چرا که نه تنها برای شما امتیاز ندارد، بلکه تأثیر سوء دارد. هر داوطلبی که سال گذشته پایان نامه اش را به چاپ رسانده و در ملاقات با من کتابش را به همراه داشته، به صوری بودن کتابش اشاره کرده ام. سالهای گذشته هم مصاحبه کنندگان در دانشگاهها به صوری بودن کتب داوطلبان با تمسخر اشاره کرده اند. پس با چاپ کتب صوری فقط خودتان را گول می زنید. ساختار کتاب با ساختار پایان نامه بسیار فرق دارد؛ از عنوان تا چیدمان مطالب. به سختی می توان پایان نامه ای را به کتاب تبدیل کرد که ردپای چارچوب پایان نامه در آن نباشد.

 

در مصاحبه کنکور دکتری هنر چگونه باشید:

1) مصاحبه کنندگان از پیش تعیین شده اند و از بین آنها(با توجه به ظرفیت پذیرش آن کدرشته محل) یک یا دو نفر یا حداکثر به تعداد ظرفیت پذیرش حق رأی خواهند داشت؛ ساده تر بگیم: یک نفر از اونها می خواهد یک دانشجو از بین مصاحبه کنندگان پذیرش کند که در راستای اهداف مطالعاتی او باشد. اگر توانا باشید اون یک نفر رو اقناع خواهید کرد. ممکن است اون یک نفر اصلاً از شما حتی سئوال هم نپرسد ولی از لحظه ورود تا خروج و در طی پرسش هایی که همکارانش از شما سئوال می پرسند، زیر نظر او هستید. معمولاً دانشگاه تهران در مصاحبه با همه داوطلبین برخورد خوبی دارد و همه داوطلبین بعد از جلسه مصاحبه خود را پذیرفته شده می دانند.  

2) خودتان باشید و لباس رسمی و مرتب بپوشید. ظاهر مرتب بسیار در جلب توجه و اقناع مصاحبه کنندگان تأثیر خواهد داشت. خواهران خیلی مرتب، سعی در اقناع بیش از حد مصاحبه کنندگان نداشته باشید.

3) سوابق تحصیلی و آموزشی و پژوهشی خود را مرتب و کلاسه بندی شده در پوشه ای قرار دهید و طوری تنظیم کنید که هر مدرکی از شما خواسته شد سریعاً تحویل دهید که این نشان از نظم و دقت نظر شما خواهد داشت. معمولاً به ترتیب از شما مدارک مقاطع قبلی، ریز نمرات، مقالات و افتخارات و مدرک زبان خواسته خواهد شد.

4- از زبان گفتیم در مورد قبل؛ سعی کنید مدرک زبان بگیرید. تلاش کنید حتی اگر نمره کسب نکنید ، زبانتان تقویت خواهد شد و در روز مصاحبه که باید زبان بخونین و ترجمه کنید با مشکل کمی برخورد خواهید کرد.

5- سعی کنید مصاحبه کنندگان هر دانشگاه را شناسایی و حوزه مطالعاتی شان را بشناسید و بر آن اساس مطالعه نمایید و پروپوزال خود را بنویسید. پروپوزالی بنویسید که بتوانید از آن دفاع کنید.

6- هر موردی سقفی از نمره دارد؛ یعنی تعداد مقالات همایشی حداکثری دارد؛ ولی تعداد بیشتر مقاله دید مثبتی ایجاد می کند. اما کتاب نتیجه عکس دارد. کتاب کنکوری اگر داردید بیشتر از سه مورد را ارائه ندهید. مگر می شود داوطلبی با سن شما بیشتر از 5 کتاب علمی داشته باشد در زمینه تألیف؟!!!!!؟؟ ترجمه و نمایشنامه و ... موردی در تعداد ندارد.

7- از تعداد بالای مقالات و در کل غنای رزومه تان غره نشوید. غرور پاشنه آشیل شما در مصاحبه است.

8- در مصاحبه عصبانی نشوید تحت هیچ شرایطی، حتی اگر تحقیر شدین؛ معمولاً افرادی از کارکنان آموزش دانشگاه هستند که با وارد کردن ایراداتی از جمله طول مدت تحصیلتون و نمرات پایین سعی در برهم زدن تمرکزتان دارد.

9- حتماً نظریات معاصر و نظریات متأخر هنر را مطالعه فرمایید. بسیار مهم است. لزومی به تکرار منابع و مطالب کنکوری ندارید چون یا مسلط هستید یا دست و پا شکسته از پسش برخواهید آمد. مطالب و تئوری های جدید هنری را مطالعه فرمایید.

10- از سفارش دادن مقاله به موسساتی که در میدان انقلاب فعال هستند جداً پرهیز نمایید. اون مجلات به گفتۀ اون موسسات آی اس آی، نه تنها امتیاز ندارند، بلکه جعلی هستند و فقط باعث آبروریزی در روز مصاحبه خواهد شد. داشته ایم پارسال که مقاله نداشته اند و قبول شده اند؛ پس به هر قیمتی سعی در تهیه مقاله نکنید. خودتان را تقویت کنید از لحاظ علمی.

11- رساله کارشناسی ارشدتان اگر ایرادی دارد خودتان اون ایراد را رفع و یا بر آن تسلط داشته باشین چرا که معمولاً از رساله ارشدتان سئوال خواهد شد و اگر ایراد و ضعفی داشته باشد به شما یادآوری خواهد شد.

جالب توجه اینکه  پژوهش هنر گرایشی شده و در گرایشهای طراحی لباس(با گرایش طراحی با نرم افزار) طراحی صنعتی(با چند گرایش کیف و کفش و اسباب بازی، طراحی تعاملی، طراحی و مدیریت، طراحی و نوآوری، طراحی مالی،) انیمیشن(با گرایشهای طراحی بازی، تصویرسازی و تبلیغات)، گرایش ادبیات نمایشی، گرایش انیمیشن و سینما، گرایش نقاشی مدرن، گرایش شیشه، چندرسانه ای، گرافیک، دانشجو می پذیرند و جالب اینکه همه اینها بورس خارج از کشور هستند و این عالیه.

پس رقابت در هر یک از گرایشهای زیر فقط برای داوطلبان همان گرایش است. یعنی طبیعتا کسی با فوق لیسانس سینما نمی تواند در گرایش طراحی پارچه انتخاب رشته نماید. و همچنین ممکن است داوطلبی با فوق لیسانس طراحی لباس رتبه اش در پژوهش هنر در کنکور دکتری 150 باشد ولی این داوطلب در بین داوطلبان با ارشد طراحی لباس رتبه یک کسب کرده باشد.

سیستم گرایشی اعمال شده در بعضی کد رشته های امسال که اکثراً هم بورسیه خارج از کشور هستند یک فرصت استثنایی برای داوطلبان همان رشته است که ممکن است در سالهای آینده تکرار نشود.

پس فرصت را غنیمت شمرید.

#مشاوره¬_دکتری_هنر؛  اهمیت و اعتبار دانشگاهها به ترتیب اولویت 1-  دانشگاه تهران مصاحبه کنندگان دانشگاه تهران:** یعقوب آژند.* بلخاری. جلال ستاری. گودرزی. کفشچیان . نکته: مصاحبه دو رشته پژوهش و تطبیقی معمولاا در قالب یک مصاحبه انجام می پذیرد. 2-  دانشگاه هنر تهران مصاحبه کنندگان دانشگاه هنر: مازیار. بنی اردلان. داداشی و حسینی، نظری، جعفری و ....

3-   تربیت مدرس مصاحبه کنندگان: **شایسته فر، ***حسنوند، *خزایی. *افهمی. * فهیمی فر و ... 4-  دانشگاه الزهرا 5-  دانشگاه شاهد 6-  دانشگاه هنر اصفهان بهار مختاریان، 7-  دانشگاه هنر اسلامی تبریز مصاحبه کنندگان اصلی: دکتر مهدی محمدزاده. پیربابایی و ...

اهمیت سه گرایش موجود دکتری هنر به ترتیب اولویت: 1-  پژوهش هنر 2-  تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی 3-  هنرهای اسلامی پس در انتخاب رشته و دانشگاه، هر دوی این موارد را در نظر داشته باشین، اگر مشکل مالی ندارید، شبانه دانشگاه تهران به مراتب بر روزانه شهرستان اولویت دارد. در شبانه یا نوبت دوم، نصف مبلغ شهریه را دانشگاه پرداخت می کند و بعد از فارغ التحصیلی بصورت اقساطی مسترد خواهید نمود. با این نرخ تورم و قیمت دلار 4 سال دیگر هم این 4 میلیون ارزشی ندارد که شما می خواهید بصورت اقساطی پرداخت نمایید. پس شبانه دانشگاه تهران گزینه خوبی می تواند باشد. نکته ای در مورد سابقه تدریس: اگر درسی را در دانشگاه تدریس می کنین بر اون درس مسلط باشین. مثلاً سال گذشته کسی جامعه شناسی هنر در دانشگاه تدریس می کرد و ازش پرسیدن مهمترین شخصی که در ایران در زمینه جامعه شناسی هنر تدریس می کنه و صاحبنظره کیه؟ یا چند کتاب در این زمینه میگن و از شما می پرسند که خوندین یا خیر.

 

 

تبصره یک: اگر احساس می کنید در دانشگاهی شانس بیشتری دارید و رتبه تون 20 به بالا است، اون دانشگاهی که شانس دارین رو اول بزنین. و رزومه استادان و حوزه کاریشونو مطالعه کنید.

تبصره دو: پروپوزال را خودتان بنویسید و بر موضوعی که مطرح کرده اید مسلط شوید و پیشینه تحقیقش را مطالعه و حتما عنوان دقیق و علمیی برای آن انتخاب کنید؛ در انتخاب تمام واژگان عنوان دقت نمایید. از واژه بررسی در عنوان استفاده نکنید.  

تبصره سه: مقالاتی که در میدان انقلاب نوشته می شوند همگی تقلبی هستند و مصاحبه کنندگان کاملا به این قضیه واقفند.

تبصره سه: پایان نامه تان را به کتاب صوری در انتشاراتی غیرمعتبر چاپ نکنید.

تبصره سه: پروپوزال را خودتان بنویسید. حتما قبلش یک کتاب روش تحقیق بخوانید و انواع ارجاع دهی را هم بدانید.

تبصره چهار: نظریه های جدید هنری را مطالعه کنید.

تبصره پنج: همه شمایی که با ما صحبت کردین اگر خودتان باشید قطعا نمره مصاحبه را کسب خواهید کرد. ادا در نیاورید و اصلا دروغ نگویید و اگر جواب سئوالی را نمی دانید سعی در جواب دادن حدسی نکنید که اکثراً اشتباه از آب در خواهد آمد. بگویید: نمی دانم.

تبصره شش: اساتید دنبال دانشجویی هستند که وبال گردنشان نشود و بتواند مقاله بنویسد و کتاب ترجمه کند. پس فن بیان در مصاحبه بسیار مهم است. مغرور هم نباشید. همه رتبه های زیر 40 شانس دانشگاه تهران را دارین.

تبصره شش: دیروز داوطلبی گفت من 9 تا مقاله دارم؛ عرض کردم کجا چاپ کردین؟ گفت: تازه فرستادم هنوز جوابش نیومده. این قضیه را در جلسه مصاحبه اصلاً مطرح نکنید. هر چی چاپ کردین و اکسپت گرفتین یا در همایش ارائه دادین فقط ارائه بدین.

تبصره هفت: اگر تعداد کتب کنکوری زیاد دارید، بیشتر از دو مورد ارائه ندهید.

 

 

 

 

مشاوره رایگان: 09109999644

تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

 

 برای تقویت رزومه خود و تبدیل پایان نامه تون به کتاب، یا هر کتابی که داشته باشین با 50 درصد تخفیف نسبت به قیمت معمول بازار به چاپ می رسانیم. ضمن اینکه امتیاز انتشارات ما(هنگام هنر)، ناشر تخصصی هنر بودن است و فقط کتب هنری و داستان و نمایشنامه چاپ می کنیم پس لطفا در ارتباط با کتب غیرهنری پیشنهادی مطرح نفرمایید.

نحوه مصاحبه کنکور دکتری پژوهش هنر چگونه است و چه سوالاتی مطرح می شود؟

 

اهمیت مصاحبه 50درصد و نمره کتبی 50 درصد است. در سالهای گذشته رتبه های تک رقمی داشته ایم که به علت نداشتن مقاله و کتاب و خوب پاسخ ندادن به سئوالات در جلسه مصاحبه اصلا قبول نشده اند و بالعکس داوطلبینی هم داشته ایم که با رتبه های بالای صد و با رزومه خوب روزانه دانشگاههای برتر قبول شده اند.

 سال گذشته بعضی دانشگاهها مثل دانشگاه تهران، آزمون کتبی برگزار کردند برای مرحله دوم و برخی دانشگاهها خیر. 

در جلسه مصاحبه معمولا سئوالاتی مربوط به پایان نامه ارشدتون و موضوعی که قصد دارید برای دکتری روی آن کار کنید پرسیده می شود.

همچنین سئوالات علمی در زمینه های مختلف هنر مطرح می شود و خصوصا مرتبط با مقطع ارشدتون.

زبان انگلیسی از شما پرسیده می شود. یا اینکه کتابی به شما می دهند و می گویند بخوان و ترجمه کن. و یا خودت را به انگلیسی معرفی کن و یا خلاصه پایان نامه ارشدتان را به انگلیسی بگو.

 تلفن تهیه منابع: 

0910-658-2308

021-66479428

مقاله علمی پژوهشی بیشترین تاثیر را دارد. چون اساتید می خواهند دانشجویی را پذیرش کنن که بتواند مقالات زیادی بنویسد که برای رزومه دانشگاه و خود آنها هم مفید باشد. پس سعی کنید اساتید را متقاعد کنید که می توانید در مقطع دکتری مقالات زیادی بنویسید. در این مدت باقیمانده تا زمان کنکور تا می توانید مقاله و پذیرش کتاب و مقاله تهیه کنید. مقالات آی اس آی و علمی پژوهشی. رزومه سازی هم نکنین. بیشتر مجلات آی اس آی که در مراکز تدوین مقاله غیرمجاز در میدان انقلاب از آنها نام برده می شود، تقلبی هستند. 

 

 

آزمون آزمایشی دکترا هنر

آزمون های آزمایشی دکتری هنر

بسته های آموزشی دکتری هنر

جدید ترین منابع آزمون دکتری هنر

جزوات دکتری پژوهش هنر

جزوات کنکور دکتری هنر

جزوه دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

دانشگاه های آزاد دکتری پژوهش هنر

دانشگاه های دکتری پژوهش هنر

دانشگاههای دکتری پژوهش هنر

دانلود رایگان جزوات کنکور دکتری پژوهش هنر

دانلود کتاب استعداد تحصیلی برای کنکور دکتری هنر

دانلود کتاب تاریخ هنر ایران برای کنکور دکتری هنر

دانلود کتاب تاریخ هنر جهان برای کنکور دکتری هنر

دانلود کتاب هنر و تمدن اسلامی برای کنکور دکتری هنر

دروس امتحانی دکتری هنر

دروس دکتری پژوهش هنر

دکترای نقاشی

دکترای هنر

دکترای هنر کلاس

دکتری هنر

دکتری هنر آزاد

دکتری هنر دانشگاه آزاد

دکتری پژوهش هنر دانشگاه آزاد

دکتری پژوهش هنر دانشگاه تهران

دکتری پژوهش هنر در خارج از کشور

دکتری پژوهش هنر-تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر

رتبه لازم برای دکتری هنر

رشته های دکتری هنر

رشته های دکتری هنر دانشگاه آزاد

سوالات آزمون دکتری هنر

ظرفیت دکترای هنر اسلامی

ظرفیت دکتری پژوهش هنر

ظرفیت پذیرش دکترای پژوهش هنر

ظرفیت پذیرش دکتری پژوهش هنر

مشاوره آزمون دکترا هنر

مشاوره آزمون دکتری هنر

مشاوره کنکور دکتری هنر

مقاله نویسی برای کنکور دکتری هنر

منابع آزمون دکترا هنر

منابع آزمون دکترا هنر ۹۸

منابع آزمون دکترا هنر ۹۹

منابع آزمون دکتری رشته پژوهش هنر

منابع آزمون دکتری هنر

منابع آزمون دکتری هنر تضمینی

منابع آزمون دکتری هنر دانشگاه آزاد

منابع آزمون دکتری هنر دانشگاه سراسری

منابع آزمون دکتری هنر سراسری

منابع آزمون دکتری هنر ۹۶

منابع آزمون دکتری هنر ۹۷

منابع آزمون دکتری هنر ۹۸

منابع آزمون دکتری هنر ۹۹

منابع تضمینی کنکور دکتری هنر سال 1398

منابع تضمینی کنکور دکتری پژوهش هنر 99 با مشاوره رایگان دکتر رضایی

منابع دکترای رشته عکاسی

منابع دکترای رشته مرمت بنا

منابع دکترای هنر اسلامی

منابع دکترای پژوهش هنر دانشگاه آزاد

منابع دکتری ادبیات نمایشی

منابع دکتری انیمیشن

منابع دکتری رادیو

منابع دکتری رشته انیمیشن

منابع دکتری رشته صنایع دستی

منابع دکتری رشته طراحی صنعتی

منابع دکتری رشته موزه داری

منابع دکتری رشته موسیقی

منابع دکتری رشته هنر اسلامی

منابع دکتری رشته هنر تمام گرایش ها

منابع دکتری رشته گرافیک

منابع دکتری سینما

منابع دکتری هنر 99 سراسری و آزاد

منابع دکتری هنر اسلامی

منابع دکتری گرافیک

منابع کنکور دکترا هنر

منابع کنکور دکترا پژوهش هنر

منابع کنکور دکترای هنر سال 1399

منابع کنکور دکتری رشته پژوهش هنر

منابع کنکور دکتری هنر

منابع کنکور دکتری هنر اسلامی

نحوه مصاحبه کنکور دکتری پژوهش هنر

نمونه سئوالات آزمون دکتری پژوهش هنر

نمونه سوالات آزمون دکتری پژوهش هنر

کنکور دکتری هنر

گرایش های دکتری هنر

نظرات (۲۰)

سلام‌ دکتر . برای قبولی در رشته نویسندگی رادیو روزانه دانشگاه صدا و سیما اگر زبان نزنیم چه درصد هایی قابل قبول هست ؟و اینکه روزانه چخ رتبه ای میخوان معمولا. سپاس 
۲۰ خرداد ۹۸ ، ۲۱:۰۸ نوید صحرارو
درود
سوالهای دو سال اخیر پژوهش هنر چرا اینقدر دشوار شده؟ چرا مثل رشته های مهندسی یا روانشناسی هیچوقت یک استراتژی ثابت برای کنکور پژوهش هنر وجود نداشته ؟
مثلا در مورد زیر و بم ترین سازهای چوبی سوال دادن . اما سوالات ده سال پیش رو که مرور میکردم به راحتی از بیست سوال میشه پونزده سوال رو پاسخ داد.
نگرانی من اینه که سوالات از منابع ثابتی پرسیده نمیشن و امکان داره حتی کسیکه به اکثر منابع هنری مسلط باشه توانایی پاسخگویی سوالات رو نداشته باشه.
لیسانس علوم تربیتی با معدل 14/79
سلام آقای دکتر . خسته نباشید . اگر نقد و فرهنگ رو حدود سی درصد بزنیم با معدل ۱۸/۵ رشته غیر مرتبط امکان قبولی تو یکی از دانشگاه های شهر تهران برای رشته پژوهش هنر هست؟
پاسخ:
سلام

سالهای مختلف فرق داره. 

مثلا اگر پیرارسال بود روزانه شاهد قبول میشدی و الزهرا

اگر پارسال بود فقط الزهرا شبانه

بستگی به سطح سئوالات داره 
سلام خسته نباشید دکتر جان واسه ارشد سینما رتبه بین 20 تا 30 درصد درسها باید تا چه حدود باشه بدون زبان البته 
پاسخ:
لیسانستون چیه و معدلتون چند؟


۲۰ خرداد ۹۸ ، ۱۳:۰۴ مصطفی غلامی
سلام جناب دکتر خسته نباشید
بدون درنظر گرفتن درس زبان برای قبولی در رشته ارشد سینما
آخرین درصد های لازم برای قبولی در دوره روزانه، شبانه و غیر انتفاعی چنده؟
و استفاده از سهمیه رزمندگان هم در هر درس چند درصد می تونه کمک بکنه؟ مثلا اگر فرهنگ ۳۰ درصد برنم سهمیه میرسه به ۴۰ درصد؟ یا نقد ۳۵ درصد برنم سهمیه می تونه برسونه به ۴۵ درصد؟ در کل سهمیه واسه هر درس چند درصد لحاظ میشه
ممنون میشم پاسخ بدید
سلام روز خوش
برای ارشد سینما و ادبیات نمایشی اگه زبان رو صفر بزنیم یا حداکثر بتونیم 10 درصد بزنیم بقیه درسارو باید چند درصد زد تا تونست رتبه زیر 4 آورد که روزانه دانشگاه تهران قبول شد؟!
سلام 
برای قبولی روزانه تهران ارشد پژوهش هنر باید چند سوال صحیح و پاسخ داد بدون در نظر گرفتن زبان و اینکه هر سوال غلط چند نمره منفی داره ؟ 
سلام آقای دکتر.خسته نباشید برای ارشد ادبیات نمایشی درس مبانی و تاریخ فرهنگ رو حدودا باید چند درصد بزنیم تا روزانه و در شهر تهران قبول بشیم؟
پاسخ:
سلام

فرهنگ هنر 30

مبانی هم 50
سلام وقت بخیر ممنون از مشاوره ی مجازی شما.
آیا بدون درنظر گرفتن درس زبان برای ارشد پژوهش هنر میشه رتبه ی زیر ۲۰ کسب کرد؟! با چه درصدهایی؟؟
پاسخ:
سلام بله

سالهای مختلف فرق داره

اگه آزمون ساده باشه

نقد و فرهنگ هر کدوم 50

اگر سخت باشه

هر درس 40
تشکر بابت پاسخ کاملتون💐
سلام
پردیس حدود ۷۷ تومن

و شبانه حدود ۵۰ تومن 
سلام وقتتون بخیر...ببخشید اقای دکتر هزینه نوبت دوم دانشگاه ها چقدر هست؟
سلام آقای دکتر خسته نباشید
به نظرتون با توجه به ظرفیت های اعلام شده دانشگاه ها و رتبه من که 75 است ترتیب  دانشگاه ها را چگونه انتخاب کنم تا یکی از دانشگاه ها در دوره روزانه البته به جز هنر اسلامی تبریز..بتونم قبول بشم؟
بنظرتون قبولی در هنر تهران، تهران و تربیت مدرس با توجه به اینکه بیش تر بین بچه های سینما و انیمیشن و گرافیک و سایر رشته های مشابه می گیرند امکان پذیره؟
و اینکه به نظرتون اول همه ی دانشگاه ها را  برای کد رشته پژوهش هنر انتخاب کنم و بعد تاریخ تطبیقی یا نه بر اساس دانشگاه هردو را هم زمان انتخاب کنم؟
پاسخ:
سلام 

انتخاب ها باید منطبق با نوع و دانشگاه و رشته لیسانس و فوق لیسانستون و درصدهاتون و عنوان رساله ارشد و موضوع تز دکتراتون باشه

و من چون اطلاع ندارم نمی تونم بگم

با رتبه شما در سالهای گذشته در همه دانشگاهها داشتیم ک قبول نهایی شدن 

ضمن اینکه اتفاقا سال گذشته بیشتر بچه های سینما در دانشگاههای تهران پذیرفته نشده اند حتی با رتبه تک رقمی 
انشاالله..
سپاس آقای دکتر
پاسخ:
موفق باشید 


یعنی به نظرتون برای مصاحبه دانشگاه های هنر اصفهان، شاهد، الزهرا و تربیت مدرس دعوت میشم؟
و برای دوره روزانه میتونم در یکی از این دانشگاه ها قبول شوم؟
و اینکه به نظرتون به ترتیب کدام دانشگاه ها را انتخاب کنم تا شانس قبولی بیشتری داشته باشم؟
پاسخ:
همه دانشگاهها دعوت میشین و همه شانس قبولی دارین

بزارین دفترچه بیاد بعد انتخاب رشته می کنیم با هم 

پروپوزال و نحوه پاسخگویی در مصاحبه خیلی مهمه و باید واژگان درست رو انتخاب کنید در عنوان پروپوزال هاتون

سه پروپوزال آماده کنید و سعی کنین در هر دانشگاهی یک نفر با حوزه کاری اون پروپوزال وجود داشته باشه

تیپ رسمی
کاملا مودبانه
عصبانی نشید
واقعیت رو بگین 
مغرور نباشید
سلام آقای دکتر خسته نباشید
رتبم دکتری پژوهش هنر 75 شده
2 مقاله علمی پژوهشی و 3 مقاله همایش کنفرانسی دارم
 نمره53msrt دارم
به نظرتون کدام دانشگاه ها میتونم قبول بشم؟

پاسخ:
سلام

به نظرم همه دانشگاه ها شانس دارین 

دانشگاه تهران کمی کارتون سخته 

ولی همه دانشگاههای دیگه شانس دارید قطعا
سلام آقای دکتر من رتبه م 412 شده، شانس کجاها دارم؟
پاسخ:
سلام

طبیعتا روزانه که مجاز نیستین

شبانه هم که دعوت و قبول نمیشین

آزاد و غیرانتفاعی لب مرزین ولی پردیس شانست بالاست
سلام خسته نباشید چطور میتونم در آزمونهای رایگان پژوهش هنر شرکت کنم ؟
۱۱ آذر ۹۷ ، ۱۴:۵۸ داریوش حیاتی
,باسلام واحترام جهت ثبت نام دکتراعضوهستم.۰۹۱۴۸۸۵۳۰۱۳داریوش حیاتی ارومیه.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی