استاد رضایی؛ گروه مشاوره، کلاس و منابع تضمینی هنر

منابع کارشناسی ارشد و دکتری هنر

تصویر ثابت

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

استاد رضایی؛ گروه مشاوره، کلاس و منابع تضمینی هنر
پیوندها

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

اسلایدر

بسته های آموزشی
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

این مجموعه شامل 7 رشته به شرح زیر است 

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته سینما

بهترین جزوات و منابع کارشناسی ارشد بازیگریwww.arttest.ir

 

تلفن تماس : ۰۹۱۰۶۵۸۲۳۰۸

  

کد 1357 شامل 5 گرایش 1-کارگردانی تئاتر2- سینما 3- تلویزیون4- ادبیات نمایشی و5- بازیگری است

رشته سینما در دوره ارشد با هدف پرورش فیلمساز-منتقد فیلم-مدرس سینما و… بوجود آمده است…رشته کارگردانی مربوط به تئاتره و بازیگری هم همینطور..ادبیات نمایشی به پرورش نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس میپردازه..رشته تولید سیما و رادیو هم حوزه صدا و سیماست.

رشته کارگردانی مربوط به تئاتر است و ادبیات نمایشی مرتبط با فیلمنامه نویسی و سینما مرتبط به کارگردانیه

 

ادبیات نمایشی در کنکور ارشد دولتی زیر شاخه سینماست و بازیگری زیر شاخه تئاتر. هر دو آزمون عملی دارند.

 

برای ارشد لازم نیست کتابی در مورد تاریخ سینما ایران خونده بشه

بازیگری گرایش 5 ام کد 1357 است و علاوه بر آزمون تستی باید امتحان عملی بدهید که یه متنه که باید اجرا نمایید. اگه سابقه کار عملی ندارید موفقیت شما احتمالش کمتر میشه. رشته سینما مطالعات نظری با گرایش به فیلمسازیه. رشته کارگردانی هم مثله بازیگری در حوزه تئاتره.

 

کارگردانی تئاتر و بازیگری کمتر از سینما و ادبیات خواهان داره.

رشته سینما و ادبیات نمایشی دارای دروس مشترک (انگلیسی -فرهنگ و هنر وادبیات ایران و جهان) با ضریب 2 و مبانی نظری سینما با ضریب 3 هستند ودرس بررسی و نقد آثار سینمایی ویژه سینماست .ولی داوطلبان ادبیات نمایشی برای درک درس مبانی سینما این درس بررسی و نقد آثار سینمایی را هم باید در کلاس های آمادگی مطالعه نمایند. ادبیات نمایشی درس عملی نمایشنامه نویسی هم با ضریب 3 دارد. تفکیک منابع دروس مبانی و نقد به همین دلیل امکان پذیر نیست.

1-    تعداد شرکت کنندگان کد رشته ۱۳۵۷؟

تعداد شرکت کنندگان کد 1357 بیش از 3000 نفر است که بیشترشان برای سینما و ادبیات نمایشی متقاضی اند.شاید 500 نفر مربوط به کارگردانی و تئاتر باشند.

2-     برای کارگردانی چه رتبه ای خوبه؟؟

واسه بازیگری در سال ۱۳۹۳ فقط  36 نفر جذب دانشگاه شدند که از اونام فقط 20 نفر روزانه مجاز میشن و واسه کارگردانی کلا29 نفر جذب روزانه میشن

کسی که رتبه صد کسب نموده است اگر به روال سالهای قبل باشد در صورتی که در مرحله تشریحی نمره  80  کسب کند می تواند قبول شود واین نشان دهنده این نکته است که اگر رتبه 250  صد در صد به آزمون تشریحی پاسخ دهد می تواند در دانشگاه به صورت شبانه پذیرفته شود.  منابع درس کارگردانی هرسال 15 نمایشنامه اعلام میشه

 

در درس عملی نمایشنامه نویسی چی از ما میخواهند و چه جور سوالاتی می پرسند؟آیا باید نمایشنامه بنویسیم یا در رابطه با نمایشنامه های موجود می پرسند؟ و اینکه نیاز به رزیومه خاصی هست؟ باید نمایشنامه بنویسید براساس طرح ناقصی که میدهند.

منابع این آزمون  برای رشته کارگردانی چیست؟

ج: تمام کسانی که وقت خویش را صرف مطالعه کتابهای معرفی شده توسط افراد غیر کارشناس می کنند در واقع بخش عمده ای از وقت خودشان را صرف مطالعه مطالبی می کنند که به هیچ وجه در کنکور به عنوان سوال مطرح نبوده اند.  در حقیقت شما با آنالیز و تحلیل آماری سوالات کنکور در  دو دهه قبل متوجه خواهید شد که سرفصل های مشخصی منابع سوالات هستند و نه کتاب های مشخصی. سازمان سنجش برای طراحی سوال به سرفصلهای دروسی که در دوره کارشناسی تدریس می شود به عنوان منابع نگاه می کند و ممکن است در ده کتاب مختلف فقط صفحات خاصی جزء منابع سوالات باشند.مثلا در کتاب تاریخ تئاتر اسکار گروس براکت فصولی مثل فصل تئاتر افریقا وجود دارند که حدود هفتاد صفحه است و هیچ وقت منبع سوال نبوده است.

 به همین دلیل در جزوات ما فقط کلید واژه ها و سر فصلهای اصلی که مطمئنا جزء سوالات کنکور هستند  قید شده اند که به روش هایی که در مشاوره وجود دارد داوطلب می تواند اطمینان حاصل کند که تمامی مطالب مربوط به سوالات را مطالعه نموده است

 

کتب شامل چه مطالبی است؟

ج: خلاصه تعداد زیادی از کتب مهم است که هزینه خرید این کتابها با مطالب اضافی موجود در آنها حداقل ۵ برابر قیمت جزوات است. ضمن اینکه این جزوات شامل نکات کلیدی اساسی و ادبیات مخصوص  طراحی تست، می باشد. این کتب  جزوات تدوین شده توسط رتبه های برتر سالهای قبل می باشد و هر سال مورد بازنگری قرار می­گیرد.

هر سال ما آزمون ها را آنالیز می کنیم و با تعدادی از دانشجویان پذیرفته شده مصاحبه می کنیم تقریبا می توانیم حدس بزنیم سازمان سنجش سوالات را دقیقا از کجا طراحی می کند مثلا نیمی از مطالب از جلد سوم کتاب براکت به هیچ وجه سوال منبع سوال نیست اما این نصف پراکنده است و یکجا نیست و لا بلای صفحات مهم کتاب وجود دارد اما تقریبا نود درصد صفحاتی که اصلا منبع سوال نیستند را شناسایی کردیم. در واقع ما از یک طرف به روش حذفی و از طرف دیگه به روش ایجابی دایره منابع رو محدود می کنیم.

 غیر از آن مهم است بدانیم که سازمان پاسخ سوالات خودش را از کدوم منابع بیشتر قبول دارد. به عنوان مثال اکثر مطالب در اکثر کتاب ها تکرار شدند ولی اینکه سازمان سنجش نوشته های کدام کتاب رو قبول دارد خود نکته بسیار مهمی است.

از طرف دیگر هر سال منابع سازمان سنجش را رهگیری می کنیم و یک قدم عقب تر  قرار داریم و این طبیعی است چون هیچ وقت هیچ کس به صد در صد سوالات جواب نداده است.

 

 

نکته بسیار مهم :

 جزوات وپیش بینی ها و مشاوره های ما بر اساس آنالیز و تجزیه و تحلیل آماری کنکور های سابق است. سازمان سنجش هم معمولا بر پایه رویه گذشته به طراحی سوال کنکور می پردازد. ما به هیچ وجه ادعا نمی کنیم که می توانیم سوالات کنکور را پیش بینی کنیم. و ممکن است سازمان سنجش کلا رویه خود را تغییر دهد ولی بر اساس آنچه تا کنون بوده است عاقلانه ترین و منطقی ترین منابع همین منابع هستند که تا به حال مفید ترین بوده اند.

 

کنکور کارشناسی ارشد کد رشته 1357

امسال شرایط بسیار مناسبی فراهم شده است که به شما کمک می­کند بتوانید به طور حتم و با بالاترین اطمینان در این کنکور پذیرفته شوید. این ششمین سال تجربه موفق ماست و با قدرت همچنان اعلام می کنیم که ما تعیین می­کنیم چه کسی در مقطع کارشناسی ارشد کد رشته 1357 پذیرفته شود.

 شش سال تجربه  و حمایت داوطلبان عزیز زمینه ادامه فعالیت مارا ایجاد کرد و به ما چیز های بسیار زیادی آموخت و امسال با تمام قدرت  و اعتماد به محصولات اموزشی خود  اعلام می کنیم که این بهترین بسته آموزشی ویزه کنکور کارشناسی ارشد است.

در زمانی که خیلی از  داوطلبان به مطالعه بیش از بیست کتاب می پردازند.  برای رشته کارگردانی توسط موسسات مختلف حدودا بیست کتاب معرفی می شود .ما با تحقیقات گسترده، بر پایه تجربیات نفرات برتر کنکور  در سالهای قبل و با آمار گیری دقیق  به این  نتیجه رسیدیم که تقریبا هفتاد در صد  صفحات بخصوصی از این بیست کتاب هیچ گاه منبع سوال کنکور کارشناسی ارشد نبوده اند.!!

 شما نیازی نیست فصل مربوط به تئاتر افریقا را  -که در کتاب تاریخ تئاتر اسکار براکت است- بخوانید. نیاز نیست کتاب تاریخ هنر مرزبان را مطالعه کنید و یا به مطالعه کتاب 504 برای زبان انگلیسی بپردازید اینها نه تنها مفید نیستند بلکه شما را  به سوی شکست می برند. و وقت طلایی شما را نابود  و الماس سر سختی شما را سست می کنند.

 این یک هشدار جدی است؛ در این کنکور زیرکی و مطالعه بهینه  بیش از هر چیزی می تواند به شما کمک کند.

شما باید بدانید:

الف : چه منابعی بخوانید

ب: چه مقدار وقت صرف کنید

ج: چطور مطالعه کنید

 شما باید بتوانید وقت و منابع خود را مدیریت کنید و باید بدانید برای هر کتاب  و هر جزوه چه میزان وقت مناسب است.

 شما هیچگاه نباید برای  مطالعه­ی یک کتاب مثلا تئاتر آینه طبیعت  یک ماه وقت صرف کنید کاری که اکثر داوطلبان می کنند و نتیجه مطلوب نمی گیرند.

 کتابهای ما به شما کمک می­کند تا یک هفته قبل از برگزاری کنکور، براحتی  ورود به دانشگاه مورد نظر خود برای  تحصیل را، قطعی بپندارید. و با آرامش برای ادامه راه در دانشگاه و بعد از آن برنامه ریزی کنید.

 فراموش نکنید افراد موفق هیچ گاه سرنوشت خود را به یک  آزمون نمی سپارند؛ بلکه با یک برنامه ریزی صحیح، دقیق و هدف گذاری شده زمانی که مطمئن باشند صد در صد موفق خواهند شد؛ یک سال از وقت خود را برای آن صرف می کنند.

 

برای آزمون تشریحی کارگردانی ۱۵ نمایشنامه میدن. مثلا اینها رو داده بودن

1- پرومته در زنجیر اثر اشیل  2- کوریولانوساثر شکسپیر 3- فاوست، اثر گوته 4- یرما اثر لورکا 5- سه خواهراثر چخوف 6- شنلاثر گوگول 7- سلام و خداحافظاثر فوگارد 8- دست‌های آلودهاثر سارتر 9- آهنگ‌های شکلاتی اثر رادی 10- روسمر سهلم اثر ایبسن 11- پایان بازیاثر بکت 12- ننه دلاوراثر برشت13- مجلس ضربت زدن اثر بیضایی 14- معمای اپنهایمر اثر رایس 15- پدر اثر استریندبرگ

.

پانزده نمایشنامه معرفی خواهد شد و این سوالات را  در مورد یکی از نمایشنامه ها می پرسند :

1-تم نمایشنامه چیست؟

2-طرح نمایشنامه را تشریح کنید؟

3- موضوع نمایشنامه چیست؟

4-قهرمان نمایشنامه کیست آن را اثبات کنید؟

5-شخصیت محوری نمایشنامه کیست آن را اثبات کنید؟

6- ماهیت نیروی مخالف چیست توضیح دهید؟

7-آنتاگونیست اثر چه کسی است اثبات کنید؟

8-درباره زندگی نویسنده، فلسفه و آثار او و تاثیر آن بر نمایشنامه چه میدانید توضیح دهید؟

9-شیوه اجرایی شما چیست؟

10- اگر یکی دیگر از نمایشنامه ها را انتخاب میکردید چرا انتخاب میکردید و چگونه اجرا می کردید؟

 معمولا 5 تا 6 سوال از سوالات بالا را طرح میکنند بعد از امتحان برگه ها سربرگ و ته برگ جدا شده و یک نفر از اساتید آنها را تصحیح میکند

 

نظرات (۱)

سلام

کلاس دارین برای رشته سینما؟
پاسخ:
سلام

ما برای همه رشته های مجموعه هنرهای نمایشی و سینما کلاس های تضمینی برگزار خواهیم کرد. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">